Новини

Львівська міська рада підтримала законопроект «Про цивільну зброю і боєприпаси»

22 Травня 2015

21 травня Львівська міськрада ухвалила звернення до Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка та Голови ВРУ Володимира Гройсмана з проханням сприяти якнайшвидшому прийняттю Верховною Радою України законопроекту «Про цивільну зброю і боєприпаси».

Про це Українській асоціації власників зброї повідомив депутат міської ради міста Львова Тарас Чолій.

«Проголосувала сьогодні Львівська міська рада за підтримку звернення до керівництва держави щодо законодавчого врегулювання права громадян України на зброю», – повідомив Чолій.

Президенту України П.О. Порошенко
Голові ВР України В.Б. Гройсману
Прем’єр-міністру України А.П. Яценюку

З В Е Р Н Е Н Н Я

Львівської міської ради
щодо законодавчого врегулювання права
громадян України на зброю

Шановний Пане Президенте, Пане Голово Верховної Ради, Пане Прем’єр-міністр!

Як представники громади міста Львова, вважаємо своїм обов’язком звернутися до вас і висловити власну позицію щодо ситуації, яка склалася з обігом вогнепальної зброї в державі.

Так, протягом останнього часу від найвищих посадових осіб держави лунали заяви, які значною частиною суспільства були сприйняті як спрямовані на звуження права громадян на володіння вогнепальною зброєю.

Натомість, проблема держави та суспільства полягає не у недосягненні громадянами певного рівня свідомості, який дозволяє безпечно володіти та користуватися зброєю, а у тотальній неготовності держави відмовитися від радянської тоталітарної ідеології і корупційних схем, що склалися роками.

Як відомо, в Україні відсутній спеціальний закон про зброю, який би врегулював усі пов’язані з нею питання, починаючи від права на придбання і завершуючи визначенням меж правомірного використання. Натомість, весь легальний ринок зброї в ручному режимі керується монопольним органом-міністерством внутрішніх справ, яке поєднує ліцензійні, дозвільні і контролюючі функції. Здається парадоксальним, але в сучасній державі такі фундаментальні речі, як право на володіння, носіння, розпорядження і використання вогнепальної зброї регулюються на рівні наказів міністра внутрішніх справ та відомчих інструкцій.

Існує й важливіший аспект проблеми. В той час, коли країну наповнює нелегальна зброя, вчиняються сотні злочинів з її використанням, законослухняні громадяни залишаються фактично беззахисними. Держава вперто не бажає у встановленому Законом порядку, з дотриманням усіх процедур і перевірок надати законослухняному громадянину право на носіння короткоствольної вогнепальної нарізної зброї, яка може використовуватись для самозахисту. Водночас, за існуючими правилами, громадянин може зберігати в рази більш потужну, напівавтоматичну далекобійну зброю, яку заборонено носити і майже неможливо використати для самозахисту.

Досвід десятків держав, у яких було дозволене приховане носіння короткоствольної вогнепальної зброї, розвінчує аргументи противників цього кроку. Зокрема, суттєве зниження злочинності відбулося у Молдові, а також у Литві, Латвії та Естонії, які наші посадовці наводять у якості прикладу патріотичного та здатного на відсіч агресору суспільства.

У Верховній Раді України протягом тривалого часу перебувають на розгляді проекти законів щодо врегулювання обігу зброї, зокрема, проект № 1135-1 від 10.12.2014 «Про цивільну зброю і боєприпаси», внесений народним депутатом Іллєнком А.Ю. та іншими. Цей проект здатен вирішити усі питання, пов’язані з обігом зброї в державі, зберегти баланс інтересів держави та права громадянина на захист власного життя і здоров’я від протиправних посягань, дасть змогу закласти основи суспільства, здатного захищати свою державу.

У зв’язку з викладеним просимо Вас прискорити розгляд та сприяти прийняттю Верховною Радою України законопроекту №1135-1 «Про цивільну зброю і боєприпаси».

Як ми повідомляли раніше, Черкаська міськрада звернулась до керівництва країни з проханням розглянути та посприяти прийняттю Верховною Радою України законопроекту №1135-1 “Про цивільну зброю і боєприпаси”.

Також про підготовку аналогічного звернення до керівництва країни збоку Київської міської ради повідомляв раніше секретар Київради Олексій Резніков.

Найближчим часом проект звернення, який одностайно ухвалила комісія Київради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків, буде винесений на пленарне засідання міськради Києва.