Новини

Парламент зробив помилку взявши за основу не той законопроект

23 Лютого 2022

Сьогодні народні депутати мали змогу проголосувати за один з двох законопроектів про зброю.

Альтернативний законопроєкт «Про право на самозахист та володіння цивільною вогнепальною зброєю» 5708-1 , який був результатом багатьох років спільної розробки зброярської спільноти, галузевих експертів та учасників ринку, і дозволяв володіти зброєю самозахисту, що не дозволяла інструкція МВС 622, був ними проігнорований.

Через запущену у сесійній залі Слугами народу страшилку, що якщо не пройде «основний», то не пройде жодний з законопроектів, у першому читанні був ухвалений основний законопроект, яким зброя самозахисту заборонена.

Ми вважаємо, що в умовах коли Кремль визнав, так звані “ЛДНР” в межах кордонів Донецької та Луганської областей, дозволив використання російської армії за кордоном та ввів військо на територію України, позбавлення громадян права на володіння зброєю самозахисту є абсолютно безвідповідальним вчинком.

Так, зброя самозахисту не для підвищення обороноздатності країни та боротьби з ворогом – вона для захисту громадян.

Люди повинні мати змогу дати відсіч злочинцям, яких абсолютно прогнозовано стане в рази більше, та мародерам, які неодмінно з’являться у випадку масової евакуації громадян.

Сьогоднішнє рішення народних депутатів підштовхне громадян до купівлі зброї на чорному ринку з метою убезпечення себе та власної сім’ї.

Це не тому, що громадяни не законослухняні, а тому, що парламентарі позбавили їх законного способу подбати про власну безпеку та безпеку своїх близьких.

Ми сподіваємося, що депутати дотримаються досягнутих домовленостей і до другого читання ухвалять належні правки до проєкту закону, які нададуть право громадянам володіти та користуватися короткоствольною нарізною вогнепальною зброєю для створення законних можливостей захисту себе та своїх родин.

Відповідні правки будуть підготовлені в найкоротший термін та надані нами народним депутатам.

Разом переможемо!

Стати членом УАВЗ

У цій статті: