Новини

Відкритий лист УАВЗ до Голови ВРУ Андрія Парубія

16 Листопада 2017
Голова ВРУ Андрій Парубій

Шановний Андрію Володимировичу!
В мережі Інтернет розповсюджується інформація про те, що начебто Ви висловили бажання підвищити відповідальність за зберігання зброї. Ось цей вислів деякі ЗМІ наводять в якості цитати Вашого виступу:

«Я вважаю, що ми повинні підготувати спільний законопроект про підвищення відповідальності за те, що люди зберігають зброю, в тому числі і гранати».

«І я думаю, що цей спільний законопроект має бути прийнятий, щоб рівень відповідальності був настільки високий, щоб ми цю тенденцію, яка є в країні, могли зупинити».

Українська асоціація власників зброї змушена звернути Вашу увагу та увагу Ваших колег-депутатів на те, що без ухвалення Верховною Радою України закону, який би обмежував цивільний оборот зброї та визначав би правовий режим власності на такі об’єкти цивільних прав, неможливо в принципі вести мову про якусь відповідальність за зберігання зброї, адже наразі така поведінка громадян України є правомірною, а правомірна поведінка не може тягнути будь-якої відповідальності.

Змушені нагадати, що Ви є співавтором законопроекту № 1135-1 «Про цивільну зброю та боєприпаси», і що саме цей законопроект має на меті законодавчо врегулювати обіг зброї в Україні, визначити обов’язки власників зброї та взагалі – визначити правовий режим такого об’єкту власності як зброя, визначивши також і те, що вогнепальна зброя – це об’єкт цивільних прав, обмежений в цивільному обороті, тобто – її обіг можливий тільки за дозволом уповноваженого органу.

Також змушені поінформувати, що тенденція, яка є в країні – це прямий наслідок бездіяльності ВР України, яка є єдиним органом державної влади, що має повноваження на визначення спеціального (дозвільного) порядку обігу зброї в Україні, а також ілюструє той факт, що громадяни України не покладаються на державні інституції у питанні захисту своїх прав, адже дуже часто права громадян порушують саме державні інституції. Зокрема, в Україні з 2007 року безпідставно та свавільно, за фактично правомірну поведінку, було притягнуто до кримінальної відповідальності за ст. 263 КК України більш ніж 52000 осіб.

Тож Українська асоціація власників зброї сподівається, що ВР України, з метою нівелювання негативних наслідків, які можуть трапитись у зв’язку із накопиченням населенням необлікованої зброї, спочатку ухвалить закон, який би визначав вогнепальну зброю як об’єкт цивільних прав, цивільний оборот якого можливий тільки з дозволу уповноваженого органу, докорінно би змінював підхід у видачі дозволів на носіння та зберігання зброї (залишивши МВС лише функцію контролю обігу зброї та позбавивши цей орган права видачі дозволів на носіння та зберігання зброї) та дозволив власникам необлікованої зброї без санкцій її поставити на облік та отримати відповідний дозвіл на її носіння та зберігання, або – відповідну компенсацію вартості такої зброї у разі незацікавленості громадян в отриманні дозволу на її носіння та зберігання.

Лише після врегулювання питання обігу зброї законом, як того вимагає стаття 92 Конституції України та стаття 178 Цивільного кодексу України, можна вести мову про будь-яку відповідальність за її зберігання, що здійснюється без дотримання встановленого законом порядку.

з повагою, голова наглядової ради ВГО «Українська асоціація власників зброї»
Георгій Учайкін

Відкритий лист УАВЗ до Парубія