Новини

Справа Барса: суд відмовився слухати 263-тю без “закону”

26 Грудня 2018

Не секрет, що кримінальні провадження за ст. 263 КК (незаконне поводження зі зброєю) часто використовувалось для виконання політичних замовлень, бо не так вже й складно було найти під час обшуку в якогось активіста три патрони.

Нині 263 КК стала не такою вже й легкою і “формальною” статтею для “правоохоронців”. Все більше вільних людей почали вимагати закону, як підставу звинувачувати їх в його порушенні.

Нагадаю, що нашою спільнотою фінансується і ведеться декілька справ, зокрема і “справа Барса”, який мав “нахабство” допомогти людям в протидії лісокрадам.

Після того як прокурорам було відмовлено в застосуванні запобіжного заходу, справа рік “пилилася” по кабінетах, але перед новим політичним сезоном її активізували і зразу передали до суду.

До невеликого містечка Герца, на кордоні з Румунією, з’їхалися декілька десятків небайдужих з усієї України.

Суд Герца.  Справа Барса
Суд Герца. Справа Барса

Тож, суддя Козловська Л. Д. мала можливість здійснити публічне правосуддя та, проявивши сміливість, повернула обвинувальний акт, в якому немає вказівки на закон, порушення якого інкримінується Барсу.

Повернення обвинувального акту 263 КК
Повернення обвинувального акту ст. 263 КК

Приємно, що суддя спеціально акцентувала на терміні “закон”, а не просто НПА, як це робили раніше.

В цілому, Буковина радує сміливістю. Так, нещодавно в Чернівцях було ухвалено вирок судом присяжних, де особу засудили до 10 років за декількома статтями КК, але за ст. 263 виправдали, бо немає закону.

P. S. Дякуємо фундаторам боротьби за право на збройний захист, які спільними зусиллями фактично роблять цю боротьбу можливою.

Автор: Віталій Коломієць
Адвокатське об’єднання «Ореховський та Коломієць»