Новини

Закон чи міліцейська інструкція – вирішить Велика палата Верховного Суду

02 Листопада 2018

Продовжується широка дискусія про те чи бути Україні правовою державою, жертвуючи політичною доцільністю. Поле битви – Верховний Суд.

Вчора відбулася важлива подія – колегія в складі суддів: Маринич В.К., Марчук Н.О., Бущенко А.П. прийняли важливе рішення про наявність “виключної правової проблеми” щодо практики за ст. 263 КК і передали справу на розгляд Великої Палати ВС, фактично відійшовши від позиції ВС, висловленій в постанові від 31.05.2018.

Це дуже важливо, адже мова не про зброю, а про правову визначеність: про те, чи може інструкція МВС вважатися законом.

Також це рішення дуже важливе з точки зору укріплення авторитету Конституції над Кримінальним кодексом.

Для нас особисто це рішення вселило надію, що Верховний Суд не працює за старою традицією “одобрямсів”. З нарадчої кімнати в зал долинались окремі звуки. Це  свідчило, що між суддями відбувається жвава дискусія. Так і вийшло – рішення про передачу справи до Великої Палати прийнято роздільно, тож чекаємо на окрему думку одного з суддів.

Нагадаємо, що Велика Палата ВС включає суддів всіх спеціалізацій і є надія, що думки суддів, які не приймали вироків за ст. 263 КК, де обвинувачений не визнавав свою вину, будуть враховані.

Ми мусимо розрубати цей “гордіїв вузол”, яким прив’язано Україну до УРСР, та утвердити дійсні принципи верховенства права та поділу влади в нашому суспільстві.

Нагадаємо, що УАВЗ раніше зверталася до кожного із суддів Верховного Суду з листом, в якому описувалося наше відношення до ситуації.

P.S. Прокурор підтримав наше клопотання про передачу справи до Великої Палати. Його сміливий виступ вартий окремого посту (згодом викладемо відео).

P.p.s. Дякуємо, хто долучився до невеличкої акції перед судовим засіданням, де ми записали відповідне відеозвернення.

P.p.p.s. Традиційно дякуємо всім, хто допомагає юридичній боротьбі за право власності на зброю і право самозахисту.

Автор: Віталій Коломієць
Адвокатське об’єднання «Ореховський та Коломієць»