Новини

У Києві відбулася конференція «Зброя – твоє право. Захист – твій обов’язок»

30 Січня 2017

26-го січня у приміщенні «Українського дому» пройшла конференція «Зброя – твоє право. Захист – твій обов’язок», присвячена питанню законодавчого закріплення права громадян на збройний самозахист.

Конференцію, яку проводила політична партія «Національний корпус» за участі Української асоціації власників зброї, відвідало понад 200 учасників.

Конференція «Зброя – твоє право. Захист – твій обов’язок»

На конференції доповідали:

Георгій Учайкін (голова наглядової ради ВГО «Українська асоціація власників зброї»);

Олександр Шульга (керівник Дослідницького Центру «SPHERA»);

Віталій Коломієць (адвокат, партнер адвокатського об’єднання «Ореховський та Коломієць»);

Денис Дубровський (зброяр-реконструктор);

Святослав Стеценко (експерт із питань територіальної оборони, представник Уповноваженого з прав людини з питань захисту прав військовослужбовців);

Дмитро Некипілий (керівник Київського відділення спортивного стрілецького клубу «Практика»);

Віктор Шендибило (помічник-консультант народного депутата України Андрія Білецького, юрист ПП «Національний корпус»).

Під час конференції обговорювалися питання нагальності прийняття відповідного закону, який би врегульовував обіг та використання зброї в Україні. Серед правових причин зазначалося, що засудження громадян за ст. 263 КК України є неправомірним – оскільки немає закону, який би було порушено, то і відсутня об’єктивна сторона складу злочину взагалі.

Було також наведено, що соціологічні дослідження питання підтримки прийняття законодавства про зброю є неякісними та не відображають належним чином підтримку населення, оскільки формулювання питань здійснюються некоректно.

Окремо підіймалося питання територіальної оборони в контексті прийняття закону про зброю – адже як готувати людей, здатних самостійно виступити на захист своїх домівок та країни в цілому, за відсутності права повноцінно захищати самих себе?

У рамках подальшої боротьби за конституційне право на збройний самозахист українців учасники конференції вирішили направити ряд звернень до місцевих рад з пропозицією звернутися до керівництва держави з вимогою якнайшвидшого прийняття законопроекту «Про цивільну зброю та боєприпаси» (реєстраційний номер 1135-1) за прикладом Запорізької обласної ради, Київської міської та обласної рад, Черкаської міської та обласної рад, Луцької міської ради, Львівської міської ради та ради міста Вараш.

Конференція «Зброя – твоє право. Захист – твій обов’язок»