Проект Закону «Про зброю». Чи припустимий компроміс за рахунок права громадян на захист?
03 Березня 2020
2 березня відбулося засідання Робочої групи з розробки та напрацювання проекту Закону «Про зброю».
Очевидно, що зауваження та пропозиції, які були оперативно і в такий стислий термін підготовлені представниками збройової спільноти, виявилися дієвим інструментом.
Вже на початку засідання, керівник робочої групи народний депутат Олександр Дануца повідомив, що зауваження розглядаються і по певній частині з них є взаєморозуміння.
Дискутивними залишаються ще низка питань, зокрема «холодна зброя», «глушники», переспорядження (релоуд) набоїв до довгоствольної нарізної зброї тощо.
Проте, на тлі безумовно важливих зауважень і відносно безболісної реакції на них, абсолютно відкритим лишається головне питання – право громадян на приховане носіння зброї самозахисту.
Вже традиційно відчайдушну спробу вивести це питання за рамки обговорення зробив представник Ібісу, який запропонував регулювати це окремим законом.
Проте по реакції всіх присутніх стало зрозуміло, що цей варіант є неприйнятним.
Решта аргументів щодо заборони носіння зброї самозахисту, також не мали об’єктивного обґрунтування.
Для того, щоб перевести обговорення у фахову площину, юридичний радник комітету професор Павло Львович Фріс, закликав спиратися на факти і статистику і запропонував голові робочої групи Олександру Дануці витребувати у МВС статистичні данні щодо неправомірного злочинного використання зброї за останні три роки.
Зі свого боку ми цілковито підтримуємо таку ініціативу і вважаємо за необхідне отримати нарешті від МВС статистику по злочинах із застосуванням зброї, а також звіт по дозвільній системі за згаданий період.
Певні, що це дозволить уникнути маніпуляцій думкою народних депутатів і дозволить робочій групі продовжити конструктивну роботу над законопроектом.