Новини

Збір коштів на ДРУГЕ соціологічне дослідження “Відчуття безпеки та запит громадян на зброю самозахисту”

16 Лютого 2022

Минулого року перше всеукраїнське системне дослідження “Відчуття безпеки та запиту громадян на зброю самозахисту” переконливо засвідчило, що тези, які роками вкладалися в голови громадян — «українці безвідповідальні, їм не можна довірити власну безпеку, бо не готові» — безпідставні! 

Сьогодні до питань особистої безпеки громадян додалася ще й загроза повномасштабної зовнішньої військової агресії. 

В цих умовах уряд і законодавці були змушені визнати, що, попри очевидне зміцнення Збройних Сил України, цивільна компонента — це невід’ємна частина обороноздатності і безпеки країни. 

І хоча саме ЗСУ краще навчені, краще екіпіровані, краще озброєні і в разі повномасштабної зовнішньої військової агресії першими зустрінуть ворога та боронитимуть нас, саме в довгостроковій перспективі захист країни неможливий без залучення цивільних.

Сьогодні тільки політичним маргіналам, або проросійським політикам, які не бажають підвищення обороноздатності України, може прийти в голову заявляти, що українці «не такі, не готові» та мають покладатися у захисті себе і країни тільки і виключно на «спеціально навчених людей».

Тепер цивільний зі зброєю, який боронить себе, свою родину, свою оселю, а за необхідності і свою країну, пліч-о-пліч із ЗСУ — більше не сприймається з острахом чи осудом.
Тепер цивільний зі зброєю — це вже нова норма. Норма, яка продиктована нам зовнішніми чинниками і визнана в Україні Законом про Національний спротив, хоча він і має багато зауважень та напрямків для покращення. 

Черги охочих приєднатися до загонів територіальної оборони підкреслюють готовність українців захистити себе та власну країну.

Сьогодні багатьом українцям стало очевидно, що у разі початку повномасштабної зовнішньої військової агресії РФ проти України питання особистої безпеки постануть ще гостріше і цілковито ляжуть виключно на їхні плечі. 

Тому навіть ті, хто нещодавно дистанціювався від питань володіння зброєю і самозахисту та вважав, що це особисто їх не стосується, зрозуміли хибність такої позиції. Раптово сформований попит на зброю та дефіцит набоїв на полицях зброярських магазинів красномовно про це свідчить. 

Отже світогляд швидко змінюється. 

Купуючи зброю, яку дозволяє їм МВС, пересічні українці вже чітко розуміють, що навіть коли зовнішня загроза рано чи пізно мине, чи принаймні суттєво зменшиться, то потреба у зброї залишиться. Кримінал нікуди не зникне, а потреба захищати себе і власну родину залишатиметься актуальною завжди.

Наші військові кажуть, що надання країнами-партнерами український армії ефективної протитанкової зброї та переносних ракетних комплексів — зброї ефективної для усунення саме тих ризиків, які поміж іншими найбільше турбували воїнів — неабияк підняло бойовий дух війська.
І це не дивно — ефективна зброя та готовність боронити себе підвищує впевненість у своїх силах набагато краще, ніж сама лише готовність боронити себе.

Саме тому, змінюється вочевидь і суспільна думка щодо ролі ефективної зброї самозахисту для цивільних — короткоствольної нарізної вогнепальної зброї, тобто пістолетів та револьверів. 

Парламент є зрізом нашого суспільства і хай там як, але змушений реагувати на зміни суспільних настроїв щодо певних питань. І якщо на наших очах змінюється суспільство — мусить змінюватися і парламент.

Тому зараз українці мають вікно можливостей переконати законодавців запровадити врешті-решт в Україні інститут ефективної зброї самозахисту, ухваливши відповідний законопроєкт, що зараз знаходиться у Верховній Раді.

Для цього ми знову закликаємо вас взяти участь у фондуванні другого соціологічного дослідження “Відчуття безпеки та запит громадян на зброю самозахисту”, продемонструвавши — час змін настав!

Ми будемо послідовними і поставимо українцям ті самі питання, що були й минулого року, щоб дослідити динаміку зміни суспільної думки щодо права українців на збройний захист, відповідальність, та право володіння зброєю самозахисту в сучасних умовах. 

1. Як Ви загалом оцінюєте рівень злочинності в Україні?

2. Чи відчуваєте ви себе у безпеці, йдучи самі додому в темну пору дня у вашому районі?

3. Як ви вважаєте, хто в першу чергу повинен дбати про повсякденну безпеку громадян?

4. Де, на вашу думку, існує більша загроза злочинних посягань на ваше життя, здоров’я та майно?

5. Як ви вважаєте, чи може поліція забезпечити вам захист у випадку виникнення раптової загрози вашому життю, здоров’ю чи майну шляхом своєчасного прибуття на місце нападу?

6. Чи вважаєте ви себе спроможним (-ою) захиститися у випадку виникнення раптової загрозі вашому життю, здоров’ю чи майну до прибуття поліції?

7. Що на вашу думку насамперед мають робити ваші рідні у випадку виникнення раптової загрози їхньому життю, здоров’ю чи майну?

8. Що, на вашу думку найбільш здатне підвищити рівень повсякденної безпеки громадян в Україні?

9. Чи відомо вам, що Україна – єдина країна Європи, яка не має закону «Про зброю», що визначає: що таке законне та незаконне володіння зброєю, описує правила поводження з нею, а також використання зброї з метою самозахисту?

10. Чи вважаєте ви, що Верховна Рада мала б ухвалити Закон «Про зброю», що визначає: що таке законне та незаконне володіння зброєю, описує правила поводження з нею, а також використання зброї з метою самозахисту?

11. Чи хотіли б ви особисто для себе, легально, на законних підставах, придбати і мати у володінні короткоствольну вогнепальну зброю для самозахисту чи ви довіряєте захист свого життя, здоров’я та майна поліції?

12. Чи вважаєте ви особисто себе достатньо відповідальним(-ою), щоб після відповідного навчання та складання відповідних іспитів мати у власності короткоствольну зброю (пістолет або револьвер) для самозахисту?

13. Як, на вашу думку, зміниться рівень безпеки оточуючих вас громадян за наявності у вас легальної зареєстрованої короткоствольної нарізної зброї та відповідного рівня підготовки поводження з нею?

14. Як, на вашу думку, зміниться ваш особистий рівень безпеки за наявності поруч інших громадян з легальною, зареєстрованою короткоствольною нарізною зброєю та з відповідним рівнем підготовки поводження з нею?

15. Як, на вашу думку, наявність у громадян легальної, зареєстрованої короткоствольної нарізної зброї, за умови відповідної підготовки поводження з нею, вплине загалом на рівень вуличної злочинності?

На додаток ми отримаємо ще багато інших цікавих даних, якими поділимося з суспільством.

Зокрема з розширеного дослідження ми довідаємось про рівень відчуття тривоги від загрози широкомасштабного військового вторгнення з боку РФ, про те, чи достатньо влада вживає заходів щоб цьому запобігти, а також про те, які заходи могли б підвищити обороноздатність країни.

З урахуванням вартості опитування, видатків на презентацію, а також податків, для проведення другого, розширеного, всеукраїнського соціологічного дослідження на 2000+ респондентів нам потрібно спільнокоштом зібрати 260 500 грн.

Підтримайте ініціативу членів УАВЗ гривнею і закличте до цього своїх друзів!

Ви можете допомогти отримати відповіді на вищевказані питання, шляхом перерахування будь-якої комфортної для вас суми за наступними реквізитами:

Найменування отримувача: ВГО УАВЗ
Код отримувача: 36845014
Рахунок отримувача у форматі відповідно до стандарту IBAN: UA053052990000026009026707206
Назва банку: АТ КБ “ПРИВАТБАНК”
Призначення платежу: Сплата добровільних пожертвувань. Без ПДВ.

Стати членом УАВЗ