Публікації

Георгій Учайкін: «Закони ухвалює Парламент, а не Аваков»

23 Березня 2015
Георгій Учайкін, голова наглядової ради Української асоціації власників зброї

А тепер дуже уважно – стосовно заяви Арсена Авакова. Одразу попереджаю, пересмикувати не буду – мухи окремо, котлети окремо.

Чим або ким (без прізвищ) пояснюється ця заява всім добре зрозуміло – батальйони, приватні охоронні структури, хлопці в камуфляжі, стволи, які не можна відрізнити бойовий чи мисливський…

Саме тому Аваков навмисно зробив наголос на забороні використання ПРИВАТНИМИ охоронними структурами зареєстрованої за співробітниками ПРИВАТНОЇ мисливської зброї.

Тому підкреслюю – з точки зору ЧИННОЇ законодавчої бази до Авакова по цій заяві не може бути жодних запитань. Крапка.

Але саме ця заява міністра ще раз продемонструвала кричущу ситуацію, що склалася через відсутність законодавчого врегулювання обігу зброї в Україні:

1. Монополія МВС на надання озброєних охоронних послуг, що гальмує розвиток ринку приватних охоронних структур та гіпертрофує їхню діяльність в умовах сьогодення.

Це питання необхідно терміново вирішувати, особливо з огляду на реформи в МВС, які перш за все торкаються сектору громадської безпеки.

2. Наявність сталої ганебної практики створення каст обраних, шляхом підживлення інституту «нагородної» зброї.

Станом на сьогодні кількість нагородних стволів виміряється десятками тисяч, проте інформація, хто є власником цієї державної нагороди старанно приховується, а натомість має бути офіційно оприлюднена.

3. Контроль за обігом зброї втрачено.

Кількість нелегальної зброї що вилучається щоденно працівниками правоохоронних органів свідчить про те, що ще більше не вилучається, а обсяг сьогочасного нелегального ринку зброї в Україні став загрозою національній безпеці.

Проте наголос я хочу поставити не на діяльності Міністра або Міністерства внутрішніх справ.

Свого часу колишній керівник прес-служби МВС Володимир Поліщук сказав мені після одного з ефірів: «Жора, що ти від нас хочеш – депутати ухвалять закон про зброю, міліція буде виконувати».

І він правий – саме Парламент має виконувати покладену на нього законотворчу функцію.

Особисто я, не знаю іншого шляху, як здолати зазначені проблеми – тільки запровадження Проекту закону про цивільну зброю і боєприпаси №1135-1.

Час працює проти України, тобто проти кожного з нас.