Публікації

Аспірант з органічної хімії: долучення до спільноти — це можливість впливати на майбутнє України!

02 Жовтня 2024

Василь Ріпенко: Ця ідея досяжна при умові, що кожен з учасників буде брати активну участь в розбудові мережі.

Українська асоціація власників зброї (УАВЗ) разом з Офісом розвитку публічної політики (ОРПП) створили Ініціативну групу з формування першої в Україні Громадської мережі політичного впливу «ВІЛЬНІ ЛЮДИ — МАЮТЬ ЗБРОЮ!».

Спробувавши всі можливі варіанти комунікації з парламентарями, щоб донести до них безумовний запит громадян на право володіння зброєю самозахисту, Георгій Учайкін (УАВЗ) та Руслан Рохов (ОРПП) запропонували аудиторії YouTube-каналу «ЗБРОЙОВИЙ ЛОБІСТ» почати гуртувати 1,000,000 громадян, які проголосували в застосунку ДІЯ за право володіння зброєю «Для особистого захисту». Більше про це ви можете дізнатися тут.

За вересень нь 2024 року до Громадянської мережі політичного впливу долучилося 583 Громадянина України, з яких 222 людини залучили до мережі дійсні її учасники. Це зробили 79 найактивніших членів обʼєднання. З-поміж них одним з найбільш активних на четвертому тижні розбудови мережі виявився Василь Ріпенко з Броварів, який залучив до спільноти 8 людей.

Ми вирішили довідатися більше про пана Василя, а також поцікавитись у нього чому та як він почав залучати людей до Громадянської мережі.

Пане Василю, розкажіть про себе. Хто Ви, де проживаєте, чим займаєтесь?

– Я Василь Ріпенко, мені 34 роки, проживаю в Броварах, одружений, виховуємо з дружиною сина. Працюю в науководослідній установі, навчаюся в аспірантурі КНУ ім. Шевченка за напрямком органічна хімія. Працюю над дисертацією. Підтримую незалежні медіа.

Коли і за яких обставин Ви зацікавились питанням зброї?

– Питанням зброї почав цікавитися зі студентських років але до чогось серйозного це так і не призвело. Зброєю зараз не володію і дозволів не маю. Скоріше маю розуміння серйозності та відповідальності факту володіння. Тривалий час слідкую за роботою Георгія Учайкіна в інформаційному просторі. Тому останнім часом, саме його тези і аргументація остаточно сформувала мою позицію в цьому питанні.

Звідки Ви довідались про ініціативу гуртування 1,000,000 вільних людей в першу в Україні Громадянську мережу політичного впливу?

– Дізнався з YouTube-каналу Георгія Учайкіна “ЗБРОЙОВИЙ ЛОБІСТ”

Які думки виникли, коли вперше почули цю ідею?

– Був в захваті з факту того, що цим питанням нарешті почали займатися професіонали і це перейшло з площини кухонних розмов в реальні дії. Захотілося дізнатися більше про деталі, про власне механізм реалізації. Почав шукати інформацію про Руслана Рохова, хто він такий, чим займається… На загал, отриманої інформації мені було достатньо, щоб скласти позитивне враження про цю ініціативу та людей які її просувають. Вирішив доєднатися.

Чи мали якісь сумніви чи вагання, перш ніж ухвалити рішення долучатись? Якщо були, то які?

– Сумніви були є і будуть, це нормальна здорова позиція при реалізації будь яких задумів і проектів. Потрібно зважено підходити до аналізу критеріїв і факторів впливу на процес реалізації задуманого. Особливо якщо маємо справу з такими амбітними цілями. Перш за все в мене були сумніви у питанні інформаційного супроводу цього задуму.

В наш час інформаційний простір надзвичайно динамічний і важливо усвідомлювати, що твої меседжі достатньо привертають увагу, щоб їх почула цільова аудиторія. А в даному випадку цільовою аудиторією є свідомі громадяни з активною громадською позицією. Я вважаю, що Георгій Учайкін та Руслан Рохов з цим успішно справляються!

Чи мали Ви думки про нереалістичність ідеї згуртувати 1,000,000? І за яких обставин на вашу думку ця ідея досяжна?

– Можна зазнати невдачі, навіть якщо зменшити це число до 10 людей. Згуртувати навіть 10 людей це складна задача. Згуртувати 1 мільйон на порядки складніше. Проте вже 500 чоловік об’єднані спільною ідеєю змін на краще. Я вважаю, що ми ще навіть не наблизилися до тих проблем з якими доведеться зіткнутися. І скоріш за все, в світі подібних проблем ніхто ще не вирішував, ми самі по собі. Проте це не причина ставити хрест на задуманому, дорогу осилить той хто йде.

Легше після 1000 чи після 100000 членів спільноти не буде, буде інакше, будуть інші нові проблеми, які потрібно буде вирішувати. Ця ідея досяжна при умові, що кожен з учасників буде брати активну участь в розбудові мережі. На кожного нового члена повинно бути мінімально 1 залучений, краще якщо це буде 5 чоловік. При цьому надзвичайно важливо, щоб ці люди не були мертвими душами, спільноті потрібні активні учасники яким як мінімум не важко проголосувати, тоді спільнота буде жива.

Що було головним фактором впливу на рішення долучитись до Спільноти людей, які взялись втілювати цю ідею в життя?

– Мабуть це усвідомлення того, що перебування в подібній спільноті я матиму можливість впливати на майбутнє в цій країні.

За минулий тиждень 8 людей долучилось до мережі впливу за вашою рекомендацією. Завдячуючи чому Вам вдалось залучити цих людей до спільноти?

– Складно відокремити якісь окремі фактори. Думаю, що найголовніше це факт того, що це мої знайомі які в достатній мірі розділяють мої погляди на життя. На даний момент це все колеги з моєї роботи.

Як Ви  переконували їх долучитись?

– Все максимально просто, я ознайомив їх з нашим планом 🙂

Що було вирішальним у кожному випадку, щоб Ваш співрозмовник долучився до гуртування 1,000,000?

– Складно сказати, на мою думку, успіх залучення гарантований, якщо людина усвідомить свою важливість і свій вплив в цій команді. В нашому суспільстві це величезна проблема, яка звучить як комплекс меншовартості, який є результатом російської пропаганди проти України.

Що Вас надихає залучати людей попри складні життєві обставини?

– Власне усвідомлення того, що я здатний впливати на своє життя.

Що б Ви хотіли сказати членам Спільньоти, які познайомляться з Вами з цього інтервʼю?

– Далі буде більше!

І останнє запитання. Що Ви хотіли б сказати тим, хто ще не є учасником Громадської мережі політичного впливу?

– Будьте свідомі того, що ви належите собі!

Долучитися до розбудови Громадської мережі політичного впливу
«ВІЛЬНІ ЛЮДИ — МАЮТЬ ЗБРОЮ!».