Новини

Денисові Дубровському скасували домашній арешт

13 Листопада 2016

На початку 2016 року ми направили кожному(!) народному депутатові звернення про те, що за відсутності закону, який би обмежував обіг зброї, не можна притягати людей до кримінальної відповідальності за ст. 263 КК України (особливо якщо це невійськова зброя).

Рівно через рік, як на сайті УАВЗ була опублікована стаття про те, що в Україні де-юре існує вільний обіг зброї, було затримано та поміщено під домашній арешт зброяра-реконструктора Дениса Дубровського.

Ця судова справа в Чернігові стає показовою: з одного боку верховенство права вимагає закону, з іншого – міліцейська система хоче підмінити закон своєю інструкцією, щоб зберегти монополію. Нам з Миколою Ореховським та Марією Сиротинець, здається вперше в Україні, вдалося в публічному процесі отримати судове рішення, яке зобов’язує слідчих повернути вилучену зброю. Пізніше було два судових рішення, яким прокурору і слідчим відмовлено в накладенні арешту на зброю. Суди прямо вказують, що слідчі не довели, що зброя – це майно, яке вилучене законом з обігу.

Звичайно, що сильна радянська традиція не дає можливість прокурорам і слідчим визнати очевидні речі: “немає закону – немає покарання; міліцейська інструкція – не закон”.

І ось трапилася нагода, щоб про відсутність закону прокурорам заявив представник законодавчого органу держави. Попри обмеженість строків в кримінальному процесі, готовність взяти на поруку Дениса висловило декілька десятків народних депутатів, з них кілька написали письмові заяви та висловили готовність взяти участь в суді у режимі відеоконференції.

Приємно, що співавтор зброярського законопроекту 1135-1, Юрій Левченко зміг приїхати до Чернігова. Крім того, що Юрій Левченко разом з Георгієм Учайкіним змогли взяти на поруки Дениса Дубровського, суд і прокуратура від народного депутата почули, що без закону не може бути покарання.

До речі, другу поправку до Конституції США було прийнято через 2 роки і 3 місяці після її реєстрації. Законопроект “Про цивільну зброю і боєприпаси” зареєстровано у ВРУ вже майже як 2 роки. Можливо, спільними зусиллями депутати таки змушені будуть законодавчо закріпити рівні права на збройний захист громадян України та обмежити нелегальний обіг зброї.

P.s. Зараз ми значно розширюємо фронт юридичної боротьби справою Дениса Дубровського, який відмовився від угоди з прокурором і йде боротися за правду (за закон). Справа дуже витратна, по 2-4 відрядження в Чернігів в тиждень, прокурори біснуються.

Ми виграли декілька проміжних судів:

1) про відмову прокурору про взяття під варту Дениса,

2) відразу ж апеляцію за скаргою прокурора,

3) суд про визнання незаконною бездіяльність слідчих,

4) про повернення частини зброї Денисові,

5) відразу ж апеляцію прокурора,

6) два суди про відмову прокурору в арешті зброї,

7) суд про відмову прокурору в роз’ясненні “можливості не повертати зброю”,

8) суд по зміні запобіжного заходу з домашнього арешту на поруку (попри те, що підозра була доповнена ще одною статтею 263-1),

9) суд про зобов’язання прокурора почати розслідування проти слідчого за невиконання судового рішення тощо.

До провадження залучений місцевий адвокат – теж натхненна справою людина. Ми розраховуємо третину надходжень за листопад передати їй. 

Дякуємо за підтримку! Боротьба триває!

Автор: Віталій Коломієць
Адвокатське об’єднання «Ореховський та Коломієць»