Новини

Спільнота УАВЗ зробила перший успішний краудфандінг на захист суспільного інтересу!

06 Лютого 2016

Приємно усвідомлювати, що спільнота УАВЗ є реальним середовищем вільних і прогресивних людей.

Признаюся, я мав певний сумнів в результативності спільнокошту, коли ми починали ініціативу з краудфандінгу для юридичної боротьби за захист спільних інтересів та конституційного права кожного громадянина на належний захист свого життя і права набувати власність у встановленому саме законом, а не міліцейськими інструкціями, порядку.

Проте, хочу всіх привітати і запевнити, що в нас є чим розпочинати боротьбу. Фактично за перші 5 днів було зібрано стартову суму в 50 тис. грн. На теперішній час надійшло 60тис. грн. від 175 фундаторів (виписки ми публікуємо в групі ФБ).

Наскільки гугл був щирий зі мною, то це перший в історії України подібний випадок, коли люди змогли об’єднатися і зібрати необхідне фінансування для оплати роботи юристів в захисті спільних інтересів і прав (не враховуючи фінансування політичних проектів та “шкурних інтересів”, як шахрайство із забудовами).

Роботу ми розпочали з інформування кожного народного депутата персонально про наявність законодавчих прогалин і великої потреби забезпечити конституційні права людини.

Звернення до нардепів УАВЗ
Звернення до нардепів УАВЗ
Звернення до нардепів УАВЗ
Звернення до нардепів УАВЗ

Паралельно за ваші кошти працює юрист-адміністратор, який контактує з помічниками народних депутатів, отримує відгуки і надає додаткові роз’яснення.

Далі ми подали позов, щоб все ж таки отримати інформацію у  справі нерівності громадян в реалізації права самозахисту. Пам’ятаєте, в нас була незакінчена ситуація із Зоряном Шкіряком і його “глоком”, відповідь по якій нам так і не дали навіть на повторний запит.

Позов Зорян Шкіряк
Позов Зорян Шкіряк

Ще один позов в окружний адміністративний суд м. Києва був поданий до Міністерства юстиції, МВС і Державної регуляторної служби теж в незакритій справі, де була протиправна відмова.

Також, за рішенням фундаторів було взято в провадження справу по захисту чоловіка, який застосував зброю проти нападника. Більше тут. В цій справі, крім виправдання за звинуваченням в перевищенні меж оборони, ставимо собі за завдання компенсувати власнику зброї вартість набою, витраченого ним для відвернення протиправного посягання.

Крім цього, розпочали справу по встановленню дійсної вартості нагородної зброї і витрат всього українського народу на право самозахисту для окремих “вибраних” громадян.

В процесі підготовки ще два дуже важливих позови до КМУ і ВРУ. Зокрема, оскарження злощасної постанови ВРУ “Про право власності на окремі види майна”.

Більш розгорнуті звіти публікуємо – в групі фундаторів цього проекту у Фейсбук. Зведені звіти публікуватимемо тут з щотижневою інтенсивністю.

Окремо дякуємо тим, хто вкладає свій час (юристи, які долучилися, і активісти по акціях, які плануємо)!

Автор: Віталій Коломієць
Адвокатське об’єднання «Ореховський та Коломієць»