Публікації

Чорний ринок нагородної зброї

12 Березня 2023

Наступний випуск на каналі “Збройовий лобіст.

Що спільного між народним депутатом і державним зрадником або, між суддею та кримінальним авторитетом, або між дружиною міністра та охоронцем злодія в законі?

Як ви думаєте, що може бути спільного між народним депутатом і державним зрадником або, наприклад, між суддею та кримінальним авторитетом, або між дружиною міністра та охоронцем злодія в законі?

 Ви не повірите, усі вони можуть бути власниками вогнепальної нагородної зброї.

Мене звати Георгій Учайкін.
Ви на каналі Збройовий лобіст.
І зараз я розповім вам яка вакханалія відбувається в Україні з нагородною зброєю і як це перешкоджає ухваленню закону.

Одразу хочу сказати, що в нас в країні є люди, які отримали зброю дійсно за героїчні вчинки й тому все, про що мова піде далі їх не стосується жодним чином.

Для нас ця історія почалася у 2010 році

Для нас ця історія почалася у 2010 році, коли ми дізналися, що колишній міністр Кузьмук (був такий міністр оборони) володіє трьома нагородними пістолетами.
Ми поцікавилися, це все, чи ще є ще щось. І як виявилось, він, станом на 2001 рік, володів тринадцятьма пістолетами. Переважно іноземних відомих брендів. Glock, ČZ, Beretta, Colt, Smith & Wesson.
І нам стало цікаво, а як таке може бути? Навіщо одній людині тринадцять пістолетів?

Ми почали писати запити на всіх тих, хто теоретично міг нагородити Кузьмука зброєю. Ну, насамперед це славнозвісне Міністерство оборони, Міністерство внутрішніх справ, Служба безпеки України й, звісно, Адміністрація Президента.

Чорний ринок нагородної зброї

Стати членом УАВЗ

Коли ми побачили відповіді, які були відверто беззмістовні, ми були шоковані. Кого, за що, коли? Не відомо, не повідомляють, старанно приховують. І тут ми зрозуміли, треба копати.

Погодьтеся, абсолютно не зрозуміло, чому так старанно приховуються прізвища цих людей. Це державна нагорода і ми маємо знати прізвища своїх героїв.
Ми почали гойдати цю тему медійно, доєдналися журналісти й вилізла інформація. І як з’ясувалося, в Україні існує три категорії власників нагородної вогнепальної зброї.

Категорії власників нагородної вогнепальної зброї

Перша категорія, яка отримала зброю за героїчні вчинки. Честь вам і шана.
А от до другої та третьої категорій в нас є питання.
До другої категорії належать, депутати, чиновники, менти, прокурори, судді та решта номенклатури.
А до третьої вже дружини, коханки, бізнесмени, їх охоронці й навіть кримінальні авторитети.

З 2014 по 2017 рік Аваков і Полторак нагородили неймовірну кількість яскравих персонажів

Наведу вам декілька прикладів:
Яна Конотоп, дружина колишнього міністра Стеця – три нагородних пістолети.
Арсеній Яценюк. Я не знаю, скільки в нього пістолетів. Але вже почали нагороджувати пістолетом-кулеметом Tommy Gun і навіть кулеметом Максим.
Ну, і мій топчик. Відомий науковець, власник легендарної жомової ями, колишній нардеп, клієнт психіатрії та одночасно полковник МВС Ілля Кива зі своїм нагородним автоматичним пістолетом Стєчкіна.

Злі язики кажуть, щоб тебе нагородили, треба заплатити від 8 до 25 тисяч доларів. За часів Януковича, навіть, 50 тисяч.
А як інакше пояснити нагородний пістолет у кримінального авторитета Казанцева, він же Князь, який відсидів за навмисне вбивство? А як пояснити нагородні пістолети, вилучені в охоронців злодіїв в законі? До речі, вони були колишніми працівниками правоохоронних органів.

МВС приховує інформацію про нагороджених

І є дуже важливий і цікавий момент: яке б відомство не нагородило, але дозвіл на зберігання і носіння саме цієї зброї виписує дозвільна система МВС. Саме в МВС ми й звернулися з офіційним запитом. Їх відповідь приголомшила: «Облік нагородної зброї Міністерством внутрішніх справ не ведеться». Журналісти, яким МВС відмовило в наданні інформації про нагороджених, звернулися до суду, виграли всі інстанції. Але МВС рішення суду не виконало.

Кругова порука

Повернемось до Казанцева. Українська асоціація власників зброї подала заяву про злочин до Державного бюро розслідування, яке мало б протягом двадцяти чотирьох годин зареєструвати це і ЄРДР, повідомити нас, як заявників, і розпочати слідчі дії. Вони цього не зробили.
Ми звернулися до суду, виграли суд і рішенням суду їх зобов’язали зареєструвати, повідомити і розпочати слідство. Вони цього теж не зробили. Коло замкнулося. Але насправді, це не коло. Це кругова порука. Вони всі зав’язані в цій нагородній зброї.

Нема у нас народовладдя і це не демократія, це феодалізми

І коли на тлі цього я чую, що депутати планують ухвалити законопроєкт без урахування наших правок, які ми подали ще рік тому і без урахування думки мільйонів громадян, які проголосували у додатку Дія, я починаю розуміти. Нема у нас народовладдя і це не демократія, це феодалізм.
Для себе вони передбачили нагородну зброю з правом носіння, а нам кажуть, що ми не готові.
А Пашинський, коли стріляв в Хімікуса, був готовий?
А Кожара, який застрелив свого приятеля в будинку, був готовий?
А п’яні менти, які вбили п’ятирічного хлопця, теж були готові?

Чи гідний цей Парламент свого народу?

Знаєте, я дедалі частіше думаю про те, чи гідний цей Парламент свого народу?
Народу, який несе на собі тягар війни й віддає останнє заради Перемоги.
І, дивлячись в очі ворогу, гине зі словами Слава Україні.

Стати членом УАВЗ