Публікації

Закон по зброю – не про вбивство, а про необхідну збройну відповідальність

05 Вересня 2018

Закон «Про цивільну зброю і боєприпаси» в Україні не змусить людей вбивати. Навпаки: він дасть українцям необхідну збройну відповідальність. Про це заявив адвокат, представник Української асоціації власників зброї Віталій Коломієць.

«Коли ми говоримо «вбивство» – це незаконне позбавлення життя. Однак є випадки правомірного позбавлення життя, і це гарантовано статтею 27 Конституції України», – пояснив Коломієць.

На відео з 1:50

Як приклад він навів військові дії на Донбасі: там українські солдати не вбивають ворога, вони позбавляють життя і роблять це правомірно.

«А якщо говорити про позбавлення життя людини в умовах необхідної оборони – так, ти повинен бути до цього готовим. Або життя позбавлять тебе», – заявив правозахисник.

Єдина альтернатива цьому, на думку Коломійця, це готовність повністю відмовитися від володіння цивільними вогнепальною зброєю.

«Але тоді у випадках, коли життю буде загрожувати небезпека, ви повинні вірити в те, що поліція приїде протягом 15 секунд з того моменту, коли на вас відбувся напад або поки фомкою виламують двері на дачі», – резюмував адвокат.