Новини

УАВЗ вимагає звільнення керівництва СБУ і поліції Чернігівської області

18 Листопада 2016

У справі зброяра-реконструктора Дениса Дубровського міліція та СБУ перейшли до репресій. Не маючи юридичних аргументів в публічних судах, Чернігівські поліцейські вирішили застосувати примус і залякування.

Так, в середу слідча на виконання рішення суду повернула частину вилученої в Дениса зброї. Попередньо суд двічі відмовив слідчому і прокурору в накладенні арешту на зброю. Оскільки останні не змогли довести, що зброя – це річ вилучена ЗАКОНОМ з обігу. Фактично, вперше в історії України слідча передала підозрюваному зброю “без передбаченого законом дозволу”.

Здається такого приниження місцеві очільники поліції та СБУ сприйняти не змогли і замість того, щоб написати рапорти на вище керівництво щодо необхідності ухвалення відповідного ЗАКОНУ, почалися репресії на Дениса і його родину.

Так, Денис з батьком і дівчиною був незаконно знятий з потяга і протиправно утримувався декілька годин під дулом автоматів на станції в перегоні Чернігів-Ніжин. Поки адвокат Дениса їхала на місце його затримання, група осіб, які представилися співробітниками СБУ, вирішили обшукати кабінет адвоката.

Це не перший випадок протизаконних дій поліції та СБУ. Так напередодні адвокат був змушений заявити відвід суддям, через те, що працівники СБУ чергують під кабінетами суддів, або в робочий час сидять на судових засіданнях, хоча інкримінована Денису стаття не є підслідною СБУ.

Після розголосу цієї справа в провідних ЗМІ ми вважаємо, що протиправне затримання осіб, агресивні спроби проникнути в кабінет адвоката, ймовірний тиск на суд – це не є ініціативою самих виконавців. Свідченням цього може бути хоча б те, як зухвало поводять себе слідчі, не виконуючи рішення суду, навіть після порушення проти них відповідного кримінального провадження. Отже, вони заручилися підтримкою вищого керівництва.

Тож ми обґрунтовано підозрюємо, що керівництво СБУ і Нацполіції в Чернігівській області щонайменше покриває протиправні дії своїх підлеглих. Попередньо проявивши непрофесіоналізм зі “спецоперацією по затриманню #Збройового_барона”, вони вибрали шлях тиску замість того, щоб визнати очевидні речі: “немає закону – немає покарання”.

У зв’язку з цим нами було відправлено заяви та скарги до Президента України, профільних комітетів ВРУ, ГПУ, голови СБУ, очільника МВС, Уповноваженої з прав людини щодо гарантування  конституційних прав, забезпечення верховенства права та звільнення керівництва місцевого СБУ та Нацполіції.

З понеділка готуємо інші заходи громадського контролю за діяльністю правоохоронців у справі Дениса Дубровського.