Публікації

Не всі власники зброї мисливці, але всі мисливці власники зброї

23 Лютого 2020

Якщо наші брати по зброї – мисливці, думають, що коло їх проблем окреслено законопроектами № 2232, №2351, №2448, № 0870, які обмежують підготовку мисливських собак, стрільбу свинцевим шротом та ще купою нововведень, то вони жорстоко помиляються.

На обрії намалювались декілька проблем, які можуть не менш суттєво вплинути на життя ВСІХ власників зброї без винятку.
Певен, що зараз мисливці зрозуміють перспективу. Повідомляємо завчасно, щоб встигли відреагувати.

Тепер все по черзі.

Як добре відомо всім, хто слідкує за перебігом подій навколо нашого проекту Закону «Про зброю» №1222 він дивовижним чином трансформувався у так званий проект Закону «Про обіг цивільної зброї та боєприпасів до неї».

Я не буду занурюватися в подробиці цієї «трансформації», але скажу, що цей законопроект є попереднім баченням комітетом ВРУ з питань правоохоронної діяльності майбутнього закону, який регулюватиме обіг всієї цивільної зброї і боєприпасів в Україні.

Тепер, для того, щоб зрозуміти про що йдеться, я наведу вам декілька фрагментів із законопроекту.

Стаття 5. Категорії цивільної зброї та боєприпасів

В Україні в цивільному обігу перебувають такі категорії зброї та боєприпасів:

А – пневматична зброя калібру до 4,5 мм (включно) і швидкістю польоту метального елементу до 100 м/с (включно) та боєприпаси до неї; вогнепальна зброя під патрон «Флобера» калібру до 4,5 мм (включно) та боєприпаси до неї, якщо енергія кулі становить менше 0,5 Дж/мм2; газова зброя; луки та арбалети з силою натяжіння тетиви не більше 20 кг та стріли до них;

В – гладкоствольна короткоствольна вогнепальна зброя (травматична) та боєприпаси до неї; пневматична зброя калібру понад 4,5 мм і швидкістю польоту метального елементу понад 100 м/с та боєприпаси до неї; вогнепальна зброя під патрон «Флобера» калібру понад 4,5 мм та боєприпаси до неї, луки та арбалети, не віднесені до категорії А;

С – короткоствольна вогнепальна зброя та боєприпаси до неї;

С1 – холодна зброя безпосередньої дії (клинкова, не клинкова, комбінована) та опосередкованої дії (метальна);

D – довгоствольна вогнепальна гладкоствольна зброя та боєприпаси до неї;

D1 – довгоствольна вогнепальна нарізна і комбінована вогнепальна зброя та боєприпаси до неї;

E – автоматична зброя; нарізна зброя калібром більше 12,7 мм та боєприпаси до неї; вогнепальна зброя, замаскована під інші предмети; вогнепальна зброя, виготовлена з матеріалів, що не дозволяють виявити її за допомогою металошукачів; боєприпаси бронебійної (куля з твердим осердям бронебійної дії), розривної (куля із зарядом, що розривається в момент зіткнення) або запальної (куля з хімічною сумішшю, яка запалюється при контакті з повітрям або в момент зіткнення) дії, а також снаряди для подібних боєприпасів; боєприпаси, спеціально сконструйовані для посилення пробивної дії та ураження захищених цілей, а також снаряди для подібних боєприпасів; зброя, що не входить до інших категорій.

А тепер УВАГА:

Стаття 18. Умови отримання фізичними особами Дозволу на відповідну категорію зброї

Право на отримання Дозволу на відповідну категорію зброї В, С1 та D мають дієздатні, психічно здорові громадяни України, які досягли 21-річного віку, не мають судимості за будь-які злочини незалежно від кваліфікації діянь за статтями Кримінального кодексу України та/або не притягалися до адміністративної відповідальності протягом останнього року.

Право на отримання Дозволу на відповідну категорію зброї С та D1 мають дієздатні, психічно здорові громадяни України, які досягли 27-річного віку та не менш, як шість років мають у законному користування зброю або Дозвіл на відповідну категорію зброї, яка віднесена цим Законом до категорій В та D, та не мають судимості за будь-які злочини незалежно від кваліфікації діянь за статтями Кримінального кодексу України та/або не притягалися до адміністративної відповідальності протягом останнього року.

Тепер мовою, зрозумілою для широкого загалу – пропонується надавати право на придбання зброї категорії D1 (довгоствольна нарізна та комбінована зброя) – з 27 (!!!) років з обов’язковим попереднім 6-ти річним (!!!) стажем володіння або «травматом» або «гладкостволом».

Рушаймо далі.

Стаття 37. Виробництво цивільної зброї та боєприпасів до неї. Ремонт цивільної зброї

7. Власники зброї категорій В та D мають право самостійно для власних потреб переспоряджувати боєприпаси для цієї зброї, якщо ці боєприпаси не є забороненими в цивільному обігу. Переспоряджання боєприпасів дозволяється лише за допомогою ініціюючих елементів (капсулів) та метальних речовин (порохів), які виготовлені на державних підприємствах України та придбані у магазинах, які мають відповідну ліцензію на виробництво та ремонт цивільної зброї і боєприпасів до неї, торгівлю цивільною зброєю та боєприпасами до неї. Самостійне виготовлення та переспорядження боєприпасів до гладкоствольної короткоствольної (травматичної) зброї, забороняється.

Знову ж таки людською мовою – зможете релоудити лише патрони для «гладкостволу» і лише за допомогою капсулів та порохів вітчизняного виробництва.
Релоуд нарізняка – поза законом.

Це далеко не всі “перли” законопроекту, решту ви можете пошукати самостійно натиснувши на СЮДИ, але й цього цілком достатньо щоб мисливці вже почали “висловлювати занепокоєння”.

Звісно, УАВЗ буде робити все належне, щоб привести цей документ до нормального стану, але це буде не просто.

В будь-якому випадку цей закон стосується ВСІХ власників зброї і нікому не вдасться просто відсидітись.

Читайте, аналізуйте.

Георгій Учайкін
Голова УАВЗ.