Новини

Мисливці попереджають про мітинги та акції непокори. УАВЗ задекларувала їм підтримку

18 Лютого 2020

14 лютого 2020 року відбувся Круглий стіл щодо обговорення проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» (щодо зміни порядку обліку тварин, які віднесені до державного мисливського фонду) (реєстр. № 2448). Організатором виступив Комітет ВРУ «З питань екологічної політики та природокористування».

Дуже швидко дискусія, яка б мала бути присвячена лише законопроекту № 2448 перетворилася на обговорення цілої низки законодавчих ініціатив, що стосуються всієї мисливської галузі, зокрема:

№ 0870 Проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо охорони фауни та флори згідно міжнародних угод)

№ 2232 Проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України, які стосуються підготовки собак мисливських порід до полювання, а також регулювання чисельності деяких видів диких тварин

№ 2448 Проекту Закону про внесення змін до Закону України “Про мисливське господарство та полювання” (щодо зміни порядку обліку тварин, які віднесені до державного мисливського фонду)

№ 2351 Проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу)

Протягом обговорення учасники круглого столу дійшли висновку, що наявність зазначених законопроектів свідчить про цілеспрямований тиск, як на мисливців так і на мисливську галузь в цілому.

«Мене надзвичайно насторожує той факт, що чотири законопроекти з’явилися фактично одночасно, це однозначно свідчить про тиск на всю мисливську галузь. Наприклад, у разі ухвалення законопроекту № 0870 значна частина власників мисливських рушниць зіштовхнеться з суттєвими складнощами у використання власної зброї», – зауважив голова Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін.

Представники профільних організацій закликали керівництво Комітету «З питань екологічної політики та природокористування» до залучення фахівців галузі до обговорення законопроектів і створення відповідних робочих груп.

«Ми дякуємо комітетові за можливість бути вислуханими, але на жаль, так звані «еко-захисники» не готові до конструктивних змін і діалогу. Ми намагались донести, що ці законопроекти – це неприпустимий екологічний експеримент, який абсолютно прогнозовано призведе до занепаду мисливської галузі. Якщо нас не дослухаються через круглі столи та робочі групи, якщо ми не зможемо досягнути домовленості у цивілізований спосіб, то можливо ми будемо почуті з вулиць, де мисливців будуть десятки тисяч», – наголосив Президент Федерації мисливського собаківництва України Анатолій Голубченко.

Наразі, стало відомо, що на позачерговому засіданні профільних мисливських організацій, ухвалено рішення про ініціювання проведення 18 березня 2020 року у місті Києві Всеукраїнського маршу “За права мисливців та європейський розвиток галузі”.

P.S. повний відеозапис Круглого столу можна переглянути тут