Георгій Учайкін: «90% українців підтримають Закон про зброю, бо не довіряють поліції»
31 Січня 2018Законодавче затвердження права громадян на збройний захист – це необхідність, яка затрималася у часі на двадцять шість років. Задля спокою, відчуття безпеки українців цей закон потрібно нарешті ухвалити.
Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» заявив голова Наглядової ради «Української асоціації власників зброї» Георгій Учайкін.
«Я вважаю, що дев’яносто відсотків українців хочуть купити зброю, водночас лише десять довіряє свій захист поліції. Існує величезна проблема. Якщо ми говоримо про короткоствольну зброю, то мені сподобалася заява власника нагородної зброї Луценка. Він сказав, що українці вже двадцять шість років мають її мати, бо це необхідність. Маю надію, що він командний гравець і буде просувати цю думку надалі».
Георгій Учайкін підкреслює: в Україні треба законодавчо врегулювати обіг зброї серед цивільного населення.
«Необхідно припинити існування мафіозних корупційних схем і в Міністерстві внутрішніх справ, і в Міністерстві оборони України. Адже вони, користуючись своїми неконтрольованими повноваженнями, перетворили все це у балаган».
Закон «Про зброю і боєприпаси» допоможе зрівняти права українців – тих, хто має можливість отримати нагородну із усіма іншими громадянами. Адже в Україні нараховується близько 50 тисяч подарованих стволів, на користування якими навіть не потрібно здавати відповідні документи.
«На пістолет, який подарували, навіть не треба продовжувати дозвіл, адже він нагородний із приміткою «пожиттєво». Тобто, 90 відсотків із тих 50 тисяч депутатів, міністрів, їхніх дружин мерів та інших класових елементів, не проходили відповідну підготовку. Натомість, ми повинні раз на три роки здавати усі довідки.
Положення про дозвільну систему у сфері обігу і використання вогнепальної зброї суперечать законодавству. Закони та накази доводять до відома громадян через друк в газеті «Урядовий кур’єр». Однак цього підзаконного акту там не оприлюднювали.
«Ми уже другий рік воюємо із Мінюстом та МВС, щоб довести, що вони незаконно вимагають довідки. Взагалі, громадянин України має користуватися одним принципом: чиновники повинні виконувати те, що їм дозволено законодавством, а ми можемо робити все, що нам не заборонено».
Люди, які володіють мисливською вогнепальною зброєю, не штурмують ні ВР, ані АП. Тому легалізація короткоствольної зброї не загрожує владі. Якщо перша категорія стволів може вбити крупного звіра на відстані двох кілометрів, то другий вид зброї слугує лише для самозахисту.
«Зараз на руках в українців є близько 2,5 мільйонів одиниць мисливської вогнепальної зброї. Це така техніка, яка здатна уразити мішень на відстані півтори-два кілометри. Вона не залишає шансів великому звіру. Я як власник такої зброї, здатен зробити з нею набагато більше, аніж з маленьким пістолетом, який призначений лише для самозахисту», – пояснює гість програми.
Голова Наглядової ради «Української асоціації власників зброї» наголошує із оборонною зброєю проти влади не йдуть.
«Як ми вже побачили в Криму, владу захоплюють важкою стрілецькою зброєю. Або ж з бітами, будівельними касками і щитами – це ми спостерігали у Києві. Ще в жодній країні світу, де відбувалося протистояння між громадянським суспільством і владою, не застосувалася зареєстрована зброя. А такі інциденти були в Молдові. Якщо мені загрожує насильство, я не маю чекати на когось, у кого є зброя. Адже в Україні самі представники «право-похоронних органів» з’являються лише для того, щоб обмалювати крейдою тіла, а не допомогти».