Публікації

Відкритий лист до Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова

14 Червня 2016

Арсене Борисовичу, на відміну від Вас, мене не так часто цитують загальноукраїнські ЗМІ, тому сподіваюсь, що Ви дізнаєтесь про мій лист із соцмереж, якими так активно користуєтесь.

Я не мав жодних сумнівів, що після моєї розмови з Вашим радником Зоряном Шкіряком на засіданні Громадської ради при МВС, буде якась реакція з Вашого боку.

Скажу чесно – відповідь абсолютно прогнозована і передбачувана, бо нормальних радників, судячи з усього, у Вас бракує.

Я маю на увазі інтерв’ю, в якому Ви висловили ВЛАСНИЙ погляд щодо права громадян України на збройний захист (Господи, коли вже професійна термінологія стане звичною і для журналістів також).

«На сьогодні у суспільстві триває дискусія щодо того, чи дозволити всім охочим володіти зброєю. Я противник цього! З тієї простої причини, що на тлі емоційної дестабілізації суспільства – це буде, м’яко кажучи, ризиковано. І це не вирівняє всіх у правах – це лише затвердить право сильного! А потім відбудуться одна-дві-три трагедії і суспільство протверезить».

Дозволю собі прокоментувати це Ваше висловлювання.

Ніде на професійному рівні не йдеться, що всі бажаючі повинні володіти зброєю. Більш того, хочу Вас запевнити – ми виступаємо категорично проти ВІЛЬНОГО обігу зброї, про який із маніакальною впертістю постійно повідомляють деякі ЗМІ та соціологи.

Користуючись нагодою, хочу повідомити – ми виступаємо виключно за ЗАКОННИЙ обіг зброї серед цивільного населення. Саме тому, зброярська спільнота наполягає на ухваленні Закону «Про цивільну зброю і боєприпаси», який завдяки і Вашим зусиллям вже понад півтора року лежить у ВРУ без розгляду.

Саме Закон дозволить визначити – хто, з якого віку, за умови проходження якого навчання, складання яких іспитів, зможе володіти зброєю і якою саме. А зброя, в свою чергу, має продаватися виключно в спеціалізованих магазинах.

Далі, Ви визначили стан українського суспільства, як емоційно дестабілізований.

Натомість неадекватна та занадто емоційна поведінка Вашого радника Шкіряка, нагородженого особисто Вами зброєю, дозволяє припустити, що Ви не в змозі об’єктивно оцінювати емоційний стан всіх українців.

Про «право сильного» – погану людину зі зброєю може зупинити тільки хороша людина зі зброєю. Це абсолютна істина, і «право сильного» тут не працює.

Тепер про трагедії. Насправді, одна-дві-три трагедії, про які Ви казали, вже відбулися і повністю протверезили суспільство.

Перша– це те, що в Україні від рук злочинців тільки на місці злочину гинуть щороку не менше 10 тисяч наших співгромадян. Про кількість зґвалтованих, пограбованих та тих, хто вмирає в лікарнях унаслідок отриманих поранень годі й казати.

Друга– це багаторічна практика влади нагороджувати пістолетамиавтоматами та кулеметами своїх помічників, колег та друзів, до якої причетні і Ви особисто.

Тут так само хочу нагадати Вам про багаторівневу корупційну схему, яка, порушуючи Конституційні права громадян України, побудована навколо розповсюдження за хабарі травматичної зброї. Офіційні умови її придбання – сором’язливо приховані у внутрішньо-відомчому Наказі №379ДСК (для службового користування) і возведенні у ранг державної таємниці.

Третя– це найбільший в Європі ринок нелегальної зброї, попит на яку щоденно підживлюється нашими співгромадянами.

Відчуваючи повну безпорадність поліції, побоюючись за власне життя і не маючи можливості придбати життєво необхідну зброю самозахисту, українці змушені йти на нелегальний ринок. Вони формують попит на цю «чорну» зброю, а з пропозицією, як Вам добре відомо, в країні, що веде бойові дії, проблем немає.

Ну, а тепер про головне.

Арсене Борисовичу, громадяни України вже висловили свою думку з цього питання, підписавши ПЕРШОЮ в історії України Петицію до Президента: «Законодавчо затвердити право громадян України на захист».

Жодна з Петицій не набрала такої кількості голосів, та ще й в такий рекордний термін. На тлі цього, профанації провладних ЗМІ та соціологів виглядають просто жалюгідно.

Ігнорування Вами цього факту, на мою думку, абсолютно неприпустиме, адже Ви особисто отримуєте зарплатню з кишень платників податків, тобто громадян України, і маєте діяти виключно в їхніх інтересах.

У цьому тривалому протистоянні поміж громадянами та владою вже час ставити крапку, бо поточний стан речей загрожує не тільки внутрішній але й зовнішній безпеці України.

Ми вчергове пропонуємо Вам стати на шлях конструктивного діалогу і, користуючись нагодою, хочемо запросити Вас відвідати наш щорічний відкритий стрілецький захід, що відбудеться 18 червня в ССК «Сапсан», м. Бровари.

Певен, що попри всі протиріччя, спілкування з чисельною спільнотою власників зброї та їхніми родинами надасть Вам краще розуміння справжнього емоційного стану суспільства, що буде надзвичайно корисним для всієї країни.

З повагою,
Георгій Учайкін
Голова наглядової ради
Української асоціації власників зброї

У цій статті: