Публікації

Українці заплатили за свої права ріками крові

01 Березня 2014
Георгій Учайкін

Українська асоціація власників зброї підготувала законодавчі ініціативи, які передбачають закріплення за громадянами права на володіння вогнепальною зброєю.

Як розповів «Погляду» голова наглядової ради Асоціації власників зброї Георгій Учайкін, відповідний законопроект може бути зареєстрований у Верховній Раді вже найближчим часом.

«Наші законодавчі ініціативи можна поділити на 2 частини. Перша – це Закон про зброю, який буде подаватися фракцією «Свободи», бо вона ще в вересні минулого року делегувала до Редакційної ради нашого проекту своїх представників – депутатів Мохника і Міщенка. Ми зверталися до усіх фракції, але чітку відповідь нам дала лише «Свобода». Тепер вона має право законодавчої ініціативи і представлятиме цей законопроект, у який зараз останні правки вносять фахівці», – розповів Георгій Учайкін.

Але це лише перший крок, пояснює експерт. Завершується підготовка проекту змін до Конституції України. Зокрема це стосується статті, в якій буде зазначено, що кожен громадянин має право володіти вогнепальною зброєю.

«Кожен може захищати власне життя, приватну власність, життя оточуючих, може боротися з тими, хто порушує конституційний лад, узурпує владу, посягає на територіальну цілісність країни. Ми все це хочемо внести в Конституцію. Ми сподіваємося, що переконаємо парламент закласти такий стримуючий фактор, який унеможливить у подальшому такі сумні події, які сталися в Україні ще тиждень тому. Ми мусимо це зробити. Українці заплатили за свої права ріками крові. Ми не дозволимо щоб хтось розстрілював нас та наших дітей на вулицях», – зазначив голова Асоціації.

За словами Георгія Учайкіна, передбачається створення цілої систему підготовки майбутніх власників зброї, яка буде фактично виведена з-під юрисдикції МВС. Це будуть спеціалізовані курси, які будуть навчати людей поводитися зі зброєю, там вивчатимуть і відповідне законодавство.

«Людина має розуміти наслідки неправомірного застосування своєї зброї. Також буде передбачена кримінальна відповідальність медичних працівників, які будуть оглядати претендентів і давати довідки. Людей будуть вчити надавати першу медичну допомогу, вони здаватимуть внутрішні заліки, а вже після цього заліки на отримання ліцензії. МВС буде лише одним з екзаменаторів. За ним буде і подальший облік зброї та взаємодія з кулегільзотекою, де будуть зберігатися зразки відстріляних куль та гільз. Навчати ми їм не хочемо дозволяти, бо це є підґрунтям для створення корупційної схеми. Якщо ті ж самі навчають і потім видають ліцензії, обов’язково щось відбудеться. Навчання будуть проводити інші організації. Буде створена розгалужена система курсів», – пояснює фахівець.

В Асоціації власників зброї також ініціюватимуть внесення змін до Карного кодексу. Вони передбачають, що справи людей, які захищали своє життя за допомогою зброї, мають розглядатися судами присяжних «Щоб не було ганебної судової практики, що людина захищає своє життя на своїй території з мисливської рушниці, а потім її намагаються засадити на тривалий термін. Це не може вирішувати прокурор разом з суддею», – каже Георгій Учайкін.