Новини

УАВЗ просить віце-спікера Сироїд докладніше розповісти про «чинний Закон про зброю»

13 Жовтня 2016

Нещодавно ми публікували уривок інтерв’ю з народним депутатом України Оксаною Сироїд, в якому вона заявила, що в країні вже є «закон, який дозволяє купувати зброю».

З огляду на це Українська асоціація власників зброї звернулась до Оксани Іванівни з проханням надати повну інформацію про згаданий нею нормативний акт.

Шановна Оксано Іванівно!

Видання Reed (http://reed.media/mrs-syroid/) опублікувало інтерв’ю з Вами від 12 жовтня цього року, де Ви, зокрема, зазначаєте: “зброя у нас легалізована: є закон, який дозволяє її купувати. У нас є інша проблема. Ті люди, які лобіюють так званий закон про легалізацію зброї, фактично хочуть легалізувати ту зброю, яку вони отримали незаконним шляхом…”

Зброярська спільнота, вже більше 7 років ініціює питання належного врегулювання обігу цивільної зброї. При цьому, 2 останні роки у Верховній Раді України зареєстровано законопроект № 1135-1, який досі не розглянутий.

На жаль, нам не відомо про наявність закону, на який Ви посилаєтесь, як на нормативний акт, що визначає правовий режим власності на зброю та встановлює обов’язки для громадян. На наше переконання такий закон в Україні відсутній з 2007 року, разом з втратою чинності закону УРСР “Про власність”, на підставі якого було прийнято підзаконний акт – Постанову ВРУ “Про право власності на окремі види майна”.

Ми не виключаємо можливості, що такий закон десь є, але тоді правоохоронні органи ним чомусь не керуються, встановлюючи обмеження для громадян дозвільного характеру виключно на підставі інструкцій. У зв’язку з цим, сердешно просимо Вас надати повну інформацію про наявність закону, яким би у відповідності до ст. 41, 92 Конституції, а також ст. 178 Цивільного кодексу встановлювався правовий режим власності на зброю, зокрема, її обмежена оборотоздатність на підставі спеціальних дозволів та визначалися додаткові обов’язки громадян – власників зброї.

Віримо, що для Вас є важливим життєвим пріоритетом становленням правової держави, в якій визнається принцип верховенства права, а не верховенство міліцейської інструкції. Зі свого боку готові поділитися будь-якою напрацьованою за 7 років інформацією щодо врегулювання описаних вище суспільних відносин.

Звернення