Так хто ж відповідальний за подальшу долю Петиції власників зброї?
08 Жовтня 2015Днями спільноту сколихнуло повідомлення, що нас знову проігнорували, бо засідання конституційного комісії щодо розгляду петиції провели без запрошення ініціаторів цієї петиції.
Як пам’ятаємо, у відповідь на петицію Президент зазначив, що для забезпечення ґрунтовного та всебічного розгляду відповідної конституційної пропозиції він звернувся до Голови Конституційної Комісії, Голови Верховної Ради України В. Гройсмана ініціювати скликання засідання робочої групи Конституційної Комісії з прав, свобод та обов’язків людини і громадянина із залученням до цієї роботи автора електронної петиції, представників різних політичних сил, державних органів, інститутів громадянського суспільства, вчених-правознавців, експертів.
Зауважимо, що ми надсилали прохання письмово повідомляти про всі засідання, що стосуються теми петиції та прийняття законодавства, що регулює обіг зброї.
Правду кажучи, розібратися чому так сталося і як буде розвиватися ситуація з виконанням петиції, виявилося нелегко.
Очевидно, що запитувати треба в Конституційної Комісії, але вона створена як допоміжний орган Президента України. До слова, Адміністрація Президента України теж допоміжний орган. Фактично і Конституційна Комісія і Адміністрація Президента мають однаковий юридичний статус, бо створені відповідно до п. 28 ст. 106 Конституції України.
Тому в нас виник певний сумнів, як може В. Гройсман, народний депутат України, працювати ще й в органі аналогічному за статусом Адміністрації Президента. Тобто в органі, створеному для виконання повноважень Президента працює і очолює голова законодавчого органу України. У зв’язку з цим ми вирішили направити запити і Президенту, і В. Гройсману, і Конституційній Комісії.
Найперше нас цікавить, чи братимуть участь наші активісти в цій Конституційній Комісії з правом голосу або з правом спостереження. Враховуючи, що персональний склад Конституційної Комісії затверджує Президент України, ми направили йому запит.
Запит УАВЗ до Президента України
По-друге, голова Конституційної Комісії, В. Гройсман, згідно п. 7 Указу Президента відповідальний за забезпечення інформування громадськості про діяльність комісії, тому запит ми відправили і йому.
Запит УАВЗ до Голови Верховної Ради
По-третє, Конституційна Комісія є колегіальним органом, що діє у формі засідання з прийняттям рішень, які оформлюються у протоколі, тому запит відправили і їм.
Запит УАВЗ до Конституційної Комісії
Чекаємо відповіді і далі будемо інформувати спільноту, як відбувається взаємодія з владою щодо виконання петиції.