Новини

Стаття про “незаконне поводження зі зброєю” тріщить по швах

21 Квітня 2017

Сьогодні здобули невелику перемогу верховенства права і здорового глузду над метастазами тоталітарної системи. Суд відмовив прокуратурі в обранні запобіжного заходу “підозрюваному” за статтею 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю).

Історія питання.

Члена УАВЗ оголосили в розшук і готувалися до обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою за підозрою в “незаконному поводженні зі зброєю”.

Після першого допиту “підозрюваного” з Миколою Ореховським, молода слідча проявила достатню мудрість та зняла з розшуку людину за підозрою у беззаконній статті Кримінального кодексу. Прокурор на підставі поданих пояснень вже не міг просити тримання під вартою і подав клопотання до суду про особисте зобов’язання (підписка).

Але і це нас не влаштовувало. Немає закону – не може бути покарання. Це аксіома.

Клопотання прокуратури було мотивовано тим, що підозра обґрунтована і є ризики, що “підозрюваний” буде ухилятися.

Ми подали заперечення і особливу увагу звернули на необґрунтованість підозри. Оскільки в ст. 263 КК з 2007 року немає об’єкта кримінально-правової охорони, а отже і немає складу злочину. Сам же кримінальний кодекс лише охороняє права і правопорядок, які прописані в інших законах.

Приємно, що суддя Вишгородського районного суду детально вникав у суть справи і подані заперечення і зрештою виніс законне рішення.

Ухвала суду про відмову в запобіжному по 263
Ухвала суду про відмову в запобіжному по ст. 263

Дякуємо, всім прихильникам, які своєю присутністю у суді підтримали спільну боротьбу. Надіємося сеанс “розкодування” прокуратури їм сподобався.

Також, завдяки фундаторами юридичної боротьби за рівне право на збройний захист, ми тут публікуємо для загального доступу заперечення на клопотання про обрання запобіжного заходу за беззаконною статтею 263 КК України.

P.S. Зрозуміло, що такою правовою позицією можуть користуватися і ті, для кого зброя – це знаряддя злочину, але ця відповідальність лежить виключно на тих, хто вже понад 2 роки блокує прийняття законопроекту 1135-1.

Автор: Віталій Коломієць
Адвокатське об’єднання «Ореховський та Коломієць»