Публікації

Смілива позиція прокурора у Верховному Суді. Відео

04 Листопада 2018

Нещодавно у Верховному Суді розглядалося клопотання про передачу до Великої Палати справи за статтею 263 КК (незаконне поводження зі зброєю) у зв’язку з виключною правовою проблемою: покарання без закону.

Позиція прокурора:

Шановний суд! Я також підтримую це клопотання і скажу чому. Я не люблю цього слова “проблема”, але певні труднощі в тлумаченні статті 263 є. 

На що звертають увагу захисники? В диспозиції статті зазначено “без передбаченого законом дозволу”.

Дійсно, на сьогоднішній день закону, який регламентує порядок одержання спеціального дозволу на поводження зі зброєю та боєприпасами, не існує. Ці питання регулюються відповідною інструкцією міліцейською від 1998 року, яка була зареєстрована 7 жовтня 1998 року в Міністерстві юстиції, але це не закон. 

В старому кримінальному кодексі 1960 року була стаття 222 і там було зазначено таке слово ”без відповідного дозволу”, крапка. І тут не було слова “закон”, зараз з’явився закон і є вже низька виправдувальних вироків по всій Україні. Тому я теж погоджуюсь, що це питання серйозне, його необхідно вирішити на Великій палаті, щоб дати однозначне тлумачення оскільки обіг зброї, боєприпасів є несамовитий. І відповідальність за це повинна бути. Тобто, ми не повинні зупинити карність цього діяння, але хай велика палата скаже своє слово. Дякую!”

Друзі, це перший прокурор, до того ж ГПУ, який визнав наявність проблеми у відкритому засіданні.

Тобто, прокурори з ГПУ визнають проблему, але генпрокурор, як політик не ініціює її вирішення, шляхом ухвалення необхідного закону і внесення змін до інших. Натомість сподіваються, що Велика палата піде проти принципів права, здорового глузду, конституційного ладу і прирівняє підзаконні акти до закону, визнавши за можливе покарання без закону.

Сподіваюся, нам вдасться не допустити такого знущання над Конституцією.

P.S. Дякуємо фундаторам юридичної боротьби, спільні зусилля дають результат і за ініціативою небайдужих відновиться правопорядок в цій невеликій, але дуже важливій сфері суспільних відносин.

Автор: Віталій Коломієць
Адвокатське об’єднання «Ореховський та Коломієць»