Публікації

Розформування Дозвільної служби МВС: голова УАВЗ розкрив “схеми” за якими діяла ліквідована служба

03 Березня 2021

На днях Голова Нацполіції Клименко повідомив про розформування Дозвільної служби МВС на підставі виявлених фактів зловживань та корупції при оформлені та видачі дозволів на зброю.

В заяві посадовця прозвучало, що близько двох тисяч дозволів було видано з порушеннями і наразі ініціюється перевірка власників зброї на предмет законності отримання ними дозволів. В самому Міністерстві проводиться перевірка та невдовзі буде створено новий (чи то оновлений) орган, який відповідатиме за видачу дозволів.

В свою чергу Голова Української асоціації власників зброї  Георгій Учайкін у Фейсбук опублікував детальне роз’яснення за якими схемами працювала Дозвільна служба протягом багатьох років існування.

Так, Георгій Учайкін написав, що не знає жодної людини, яка володіє травматичною зброєю, яка б отримала травматичний пістолет без проходження крізь відповідну схему.

Така схема почала працювати коли вийшов наказ МВС №379ДСК від 13.06.2000 року, який було розсекречено лише 17 серпня 2017 року.

Станом на сьогодні, під дахом МВС продавалися за різними схемами (просто хабар, через участь у формуваннях з охорони громадського порядку тощо) дозволи на придбання “травматів”.

Для того, щоб схема приносила більше прибутків на підприємстві МВС “Форт” було розгорнуте потужне виробництво пістолетів.

Фірмами, які були створені з благословіння МВС, купувалися у Міністерства Оборони за ціною від 8-12 доларів США пістолети Макарова для подальшої переробки у “травмати” і для продажу вже за 600 доларів США вже “обілеченим” попередньо “помічникам жірналістів”.

Таким чином було “продано” дозволів на мінімум 220 тис. травматів! За ціною від 300 до 500 доларів.

“Чому мінімально, тому, що половину навіть в базу АРМОР не вносили” – написав Голова УАВЗ.

Крім того, раз на 3 роки, знов потрібно було викласти 250-300 доларів за продовження кожного дозволу на травмат.

Мова йде про сотні мільйонів доларів, які були отримані в такий спосіб.

Як пише Г. Учайкін при кожному відділі Дозвільної служби по всій країні був такий “рєшала” з власною агентурною мережею посередників. Не бачити таке явище керівництво МВС та НП може лише у двох випадках – або воно сліпе, або воно “в темі”.

Окрема історія з роздачею нагородної зброї – за 30 років такої зброї (насамперед пістолетів) було видано 50 000 одиниць.

“Ніколи ціна за “нагородняк” не була меншою за 5000 доларів США, а в часи Януковича командували деяким до 50 000 Євро” – зазначає Учайкін.

Голова УАВЗ звернувся до народних депутатів з проханням не підтримувати лобіюємий МВС законопроект 4335, а натомість взяти за основу законопроект 4335-1 “Про цивільну зброю та боєприпаси” авторства Андрія Шараскіна.

Стати членом УАВЗ