Публікації

Профанація від МВС, або «не тримайте нас за ідіотів»

17 Лютого 2017

Нарешті вдається потрошку витягувати Міністерство внутрішніх справ на фахову розмову зі статистикою і цифрами. Протягом останнього тижня міністр Арсен Аваков і керівник прес-служби МВС Артем Шевченко (обидва власники нагородної зброї), затамувавши подих, викинули в інформаційний простір дві інфографіки.

Пропоную уважно їх переглянути та розібратися в тих цифрах.

Почнемо з інфографіки від Авакова

Оскільки ми предметно вивчаємо питання тільки стрілецької зброї, то саме на цьому пропоную зосередити вашу увагу. Отже, протягом 2016 року, МВС вилучило близько 1 000 (однієї тисячі!) стволів з нелегального обігу.

Це просто неймовірний результат! Враховуючи, що всі вітчизняні та міжнародні експерти дійшли висновку, що в Україні близько 5 000 000 (п’ять мільйонів!) нелегальних стволів, такими темпами за 5 000 років цю проблему буде подолано!

Вітаю МВС з цією гучною перемогою!

Результати роботи кримінальеої поліції
Результати роботи кримінальної поліції

Абсолютно всім зрозуміло, що єдиним шляхом вирішення ситуації з необлікованою зброєю в Україні є, так звана, «легалізація», але в МВС не хочуть цього визнавати, бо розуміють, до яких «фінансових» втрат це призведе, адже доведеться ухвалювати Закон про цивільну зброю і боєприпаси №1135-1, який позбавить Міністерство монополії.

Тому в інформаційний простір речниками МВС постійно вкидаються меседжжі – ніби не готові українці, перестріляють один одного, і взагалі – не на часі.

І тут нам допоможе розібратися з цим питанням інфографіка від Шевченка

Отже, перш за все, оскільки спецзасоби часто призводять до летальних випадків, об’єднаємо ці данні: 909 007 + 309 362 = 1 218 369 одиниць.

І хоч ця цифра не відповідає дійсності (навіть не вказана нагородна зброя), а це предмет окремої розмови, саме з нею ми і будемо працювати.

Кількість зареєстрованої зброї в Україні
Кількість зареєстрованої зброї в Україні

Якщо скласти пропорцію, то виходить, що тільки 0.000056% від зареєстрованої зброї використовується у злочинах. Прошу ще раз всіх уважно порахувати ті нулі та остаточно усвідомити, що ніхто “один одного не перестріляв”, на відміну від поліцейських у Княжичах.

Такі показники просто за межами статистичної похибки, а це свідчить про дуже високий рівень зброярської культури в суспільстві.

Далі, крадіжки та втрати. Тут все теж дуже кумедно. Пропорцію складати не буду, а поясню на пальцях.

Газові пістолети, які, за великим рахунком, нікому не потрібні, все одно потребують перереєстрації раз на 3 роки. В нормальних країнах такої норми немає. Саме тому людям простіше заявити про крадіжку або втрату, щоб не морочити собі голову з дозволом.

Травматична зброя – тут ще цікавіше. Всі ж добре розуміють, що ця зброя купувалася за хабар в 500 баксів, але це ще не все! Раз на 3 роки треба занести ще 300 баксів за продовження дозволу! Зрозуміло, що тут мотивація суто фінансова, тому рішення – “крадіжка” або “втрата”.

Частково те саме відбувається і з гладкоствольною зброєю.

От і все, коло замкнулося – стволи пішли у тінь. Стали, так би мовити, нелегальними і тепер МВС буде їх вилучати тисячоріччями.

Шкода, що МВС не наважується викласти без маніпуляцій весь Звіт «Основні показники по лінії дозвільної системи за 2016 рік», дуже шкода, бо там багато цікавих цифр, які ми поки притримаємо.

Наприкінці хочу сказати, що все стане ще цікавішим, коли ми почнемо зіставляти всі ці данні з кількістю злочинів із застосуванням незареєстрованої зброї, показниками смертності від злочинних дій, пограбувань, зґвалтувань тощо.

І не забувайте, що новий начальник Національної поліції Князев попередив, що очікувати в 2017 році зменшення рівня злочинності не варто.

P.S. Бюджет МВС на 2017 рік складає 60 млрд. грн.

У цій статті: