Новини

Прес-реліз: 61% українців вважають, що потрібен закон, що визначає правила поводження зі зброєю

04 Лютого 2021

За даними всеукраїнського національно репрезентативного опитування, проведеного Info Sapiens 1-3 лютого 2021 року, 61% українців погодилися з тим, що «Верховна Рада має ухвалити Закон ‘Про зброю’, що визначає що таке законне та незаконне володіння зброєю, описує правила поводження з нею, а також використання зброї з метою самозахисту», а 36% не погодилися.

Також 65% вважають себе достатньо відповідальними, щоб мати у власності короткоствольну зброю для самозахисту, а 33% такими себе не вважають.

Опитування проведене на замовлення Української асоціації власників зброї та PGR Consulting Group.

Найбільшою мірою погоджуються із необхідністю прийняття відповідного закону прихильники партій Голос (84%) та Європейська солідарність (71%), найменшою мірою – прихильники партій Свобода (53%) та ОПЗЖ (50%).

Найбільшою мірою вважають себе достатньо відповідальними для володіння зброєю прихильники партії Голос (86%), а найменшою мірою –прихильники партій Батьківщина (59%) та ОПЗЖ (53%).

Повні результати дослідження будуть презентовані у п’ятницю, 5 лютого, о 10.30 в прес-центрі інформаційного агентства “Інтерфакс-Україна”. Трансляція прес-конференції буде доступна на каналі Youtube агентства “Інтерфакс-Україна”.
Реєстрація журналістів на місці за редакційними посвідченнями. 
Додаткова інформація за тел. (097) 782-69-78.

Інформація про дослідження

Вибірка дослідження складає 2012 респондентів. Опитування проводилося методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном проживання. З дослідження вилучена Автономна Республіка Крим, м. Севастополь, а у Донецькій та Луганській області опитування проводилося тільки на територіях, що контролюються Україною. Максимальна теоретична похибка не перевищує 2,2%. Опитування проводилося 1-3 лютого 2021 року.

Про Info Sapiens

Дослідницька агенція Info Sapiens спеціалізується на проведенні досліджень громадської думки, поведінкових замірах та аналізі даних з вторинних джерел. Компанія дотримується всіх дослідницьких стандартів ESOMAR.

Стати членом УАВЗ