Новини

Покривання міліцейських інструкцій Мін’юстом – протиправне. Остаточне рішення суду.

28 Квітня 2017

Здобули чергову перемогу проти рудиментів пострадянської бюрократії. Цього разу апеляційний суд відмовив Міністерству юстиції в задоволенні їхньої скарги на рішення суду першої інстанції за позов Української асоціації власників зброї до МВС, Мінюсту та Держкомпідприємництва.

Нагадаємо, що УАВЗ виграла суд проти Мінюсту, визнавши протиправною їхню бездіяльність щодо нескасування підзаконних актів МВС, коли основний закон втратив чинність.

В апеляційній скарзі Мінюст наполягав, що скасовувати державну реєстрацію підзаконних актів – це їхнє право, а не обов’язок. Хоча зрозуміло, що служба – це не право, а – обов’язок. Саме через таке недбале ставлення у виконанні своїх завдань Мінюстом призводить до розбалансування правової системи: відсутності єдності норм та верховенства права, як основи правопорядку.

Вважаємо, що спільними зусиллями ми отримали важливе судове рішення для захисту верховенства права в цілому. Підзаконні акти не можуть визначати для громадян України права і обов’язки, якщо над такими інструкціями немає чинного закону.

Суддя Ключкович В.Ю. Ухвала апеляції на скаргу МЮ по бездіяльності
Суддя Ключкович В.Ю. Ухвала апеляції на скаргу МЮ по бездіяльності

Повний текст ухвали суду тут. 

Оскільки це стосується не лише рівності права на збройний захист, ми вирішили опублікувати правову позицію (заперечення на апеляційну скаргу) для загального доступу та користування. Адже, формування правопорядку – спільна справа.

Тим більше, що ця юридична боротьба оплачується спільним коштом фундаторів.

Дякуємо за підтримку!

Автор: Віталій Коломієць
Адвокатське об’єднання «Ореховський та Коломієць»