Новини

УАВЗ виграла суд проти Мінюсту

22 Березня 2017

Судовим рішенням визнано протиправною бездіяльність Міністерства юстиції щодо не виключення з державного реєстру НПА незаконних міліцейських інструкцій.

Ми ведемо декілька судів проти Міністерства юстиції, що покриває незаконні міліцейські інструкції, які мали бути виключені з державного реєстру нормативно-правових актів.

Поки тривали суди, МВС встигло скасувати цю інструкцію щодо встановлення ліцензійних умов на торгівлю зброєю, але для нас принциповим є інший момент.

Хто ж у нашій державі відповідальний за правовий безлад, коли людей примушують коритися інструкціям, якщо скасовані закони, на підставі яких такі інструкції приймалися?

Окружний адміністративний суд м.Києва один з найбільш перевантажених судів України (понад 1500 справ на одного суддю), тому ми вже й втратили надію отримати рішення у цьому році.

Порадувала колегія суддів на чолі з Арсірієм Р.О. однозначною правовою позицією.

Судове рішення Арсірія МЮ УАВЗ
Судове рішення судді Арсірія МЮ УАВЗ

Отже, для збереження єдності норм та верховенства права, Мінюст без жодних зволікань повинен виключати з державного реєстру НПА підзаконний акт, якщо основний закон втратив чинність.

Така позиція для нас дуже важлива, адже наступним чекаємо рішення з аналогічної справи проти Мінюсту і МВС по злощасній інструкції #622.

Кожне таке судове рішення руйнує опори міліцейської держави і наближає нас до рівного права на захист для кожного. Повний текст рішення тут.

P.s. Дякуємо всім за підтримку юридичної боротьби за рівне право на збройний захист.

Автор: Віталій Коломієць
Адвокатське об’єднання «Ореховський та Коломієць»