Публікації

Обіг зброї в Україні і так вільний, бо немає закону, який регулював би його

22 Лютого 2017
Обіг зброї в Україні

В Україні влада відмовляється ухвалювати закон про право громадян на збройний захист, водночас у країні відбувається сплеск злочинності і, де-факто, діє вільний обіг зброї.

Таку думку висловив голова «Української асоціації власників зброї» Георгій Учайкін.

Він наголосив, що Асоціація розробила зміни до Кримінального кодексу і безуспішно запропонувала деяким депутатам внести їх на розгляд до Верховної Ради.

Зі слів Учайкіна, органи влади «відфутболюють» цю суспільну ініціативу. «Весь час перекидають м’яч від МВС до Верховної Ради, а потім кажуть «а ми що?».

«Система з такою силою опирається, що ми змушені демонтувати її по цеглинці. Асоціація перебуває в судових відносинах з усіма структурами – судимося з МВС, Мін’юстом, з Кабміном… Ми постійно змушуємо їх щось робити… Але це все відбувається роками. У нас же суди не працюють», – сказав він.

Як приклад, Учайкін згадав справу реконструктора Дениса Дубровського, якого судять за 263-ю статтею КК (незаконне поводження зі зброєю та вибуховими речовинами).

Глава УАВЗ розповів, що був на одному із засідань у справі Дубровського. «Ситуація складна. Бере слово прокурор: «збут, перевезення, виготовлення зброї без передбаченого законом дозволу».

Стоп. Без передбаченого яким саме законом? Все, на цьому система зависає. Судді беруть самовідводи, переносять слухання.

У цьому випадку доведеться визнати, що в країні, де-юре, вільний обіг зброї. Немає закону, який регламентував би це питання», – сказав Учайкін.

«Якщо немає закону, який обмежує і встановлює правила, то за що ви людей судите? Який закон вони порушують? Суб’єкт повинен розуміти, який закон він переступив. А Кримінальний кодекс – це не закон», – додав експерт.