Новини

Народний фотопроект «Вільні люди мають зброю». Колективний лист до Президента Порошенка

29 Вересня 2014

28 вересня на CСК Сапсан відомий український фотохудожник Ігор Гайдай та Українська асоціація власників зброї вперше в історії нашої держави створили масштабний фотопортрет «Вільні люди мають зброю».

Сотні українців у цивільному, але зі зброєю у руках, продемонстрували свою єдність та рішучість відстоювати мир і безпеку своїх родин і своєї держави.

До участі у проекті долучилися сотні людей, а підтримали його тисячі українців. Адже організатори поставили за мету продемонструвати світові, що українці прагнуть миру, проте готові у будь-який момент стати на захист своєї країни, і це мають знати як наші друзі, так і наші вороги.

Ігор Гайдай: «Задум цього проекту виник як мій відгук на ситуацію в Україні – і на відкриту агресію з боку Росії, і на те кричуще становище, яке склалося навколо питання щодо Закону про зброю. Це не перший мій досвід створення масштабних колективних фотопортретів – один із них, за участі понад 1500 осіб, увійшов до Книги рекордів України.

Проте вперше я працював з такою концепцією: цивільні зі зброєю,причому не тільки чоловіки або жінки, але цілі родини. Це відображення нашого часу: країна у стані війни, в обігу знаходиться велика кількість нелегальної зброї,і ми мусимо подбати про те,щоб захиститися. І ми хочемо робити це у законний спосіб.

Тому ця робота – мій підпис під листом до Президента П.Порошенка з вимогою посприяти ухваленню закону про зброю, а також моє звернення до тих, хто хоче продовжувати агресію – як зовнішню, так і внутрішню. І,звісно,це послання до тих,хто на передовій: вони мають знати,що тил – надійний.»

Георгій Учайкін, голова наглядової ради УАВЗ: «Ми хочемо повернути своє споконвічне право на захист власного життя та не хочемо утримувати на своїх плечах неприйнятну для суспільства кількість міліціонерів, не здатних нас захистити. Водночас ми розуміємо, що сьогодні Верховна Рада не здатна навіть імітувати свою законотворчу діяльність, тому, на нашу думку, в ситуацію має втрутитись Президент України.

Ми сподіваємось, що у керівництва України є розуміння того, які ризики очікують на країну найближчим часом, і тому необхідно якнайшвидше ухвалити «Закон про цивільну зброю і боєприпаси», що дозволить також суттєво приборкати ринок нелегальної зброї.

На жаль, наше попереднє звернення до Президента було проігноровано, тому ми вирішили візуалізувати наші вимоги. Ми змушені переходити у наступ, і нас вже не мають стримувати розмови про те, що зараз війна і не час критикувати владу та дошкуляти їй зі своїми ініціативами.»

Усі присутні поставили свій підпис під Зверненням до Президента України Петра Порошенка з вимогою вжити всі необхідні кроки задля реєстрації, розгляду та ухвалення Верховною Радою України Закону «Про цивільну зброю і боєприпаси».

Учасники події отримали безкоштовні юридичні консультації від Parasol Social Project з питань оформлення дозволів на придбання зброї, пройшли тренування з початкової медичної підготовки, а також взяли участь у благодійному аукціоні, кошти від якого будуть скеровані на потреби поранених українських військових.

Окрема подяка магазину Арм Еліт за надані лоти для благодійного аукціону.

Скачати фото у великому розмірі.

Лист Президенту України
Лист Президенту Порошенку
Підтвердження відправки листа президенту
Підтвердження відправки листа президенту Порошенку
Повідомлення про вручення листа
Повідомлення про вручення листа