Новини

МВС України повідомило, що в Україні не ведеться облік власників нагородної короткоствольної нарізної вогнепальної зброї. Відповідь Авакова

01 Грудня 2015

В Україні існує монополізований ринок короткоствольної нарізної вогнепальної зброї (КНЗ), з механізмами функціонування цього ринку можна ознайомитися на цьому відео.

Очевидно, що КНЗ – один з кращих засобів самозахисту, і вже не один рік УАВЗ бореться за легальне право громадян на придбання такої зброї. Зрозуміло, що така ситуація вкрай невигідна “тримачам” монопольного ринку КНЗ в Україні, оскільки надприбутки будуть розподілятися на рівних умовах і брати участь у формуванні ВВП, а не йти в кишені певної групи осіб. Саме  це  є головною і дійсною причиною блокування законопроекту № 1135-1.

Дослідивши питання незаконності цивільного використання нагородної зброї, ми вирішили встановити деталі функціонування цього сірого ринку КНЗ в Україні.

Спершу ми поцікавилися, скільки було видано вогнепальної зброї, як державної нагороди, і скільки – як відомчих відзнак. Попри те, що т.з. “відомчі відзнаки” повністю нівелюють державну нагороду -“іменна вогнепальна зброя”, було встановлено, що Президент України ставиться до цього питання досить відповідально, оскільки за весь час (з 2004 року) іменною вогнепальною зброєю було нагороджено всього 36 осіб.

Президенти України видали всього 36 пістолетів
Президент України видали всього 36 пістолетів

Натомість лише МВС під керівництвом Ю.Луценка тільки у 2005-2006 рр. видало сотні одиниць КНЗ далеко не начальницькому складу МВС, серед них  нинішні топ-менеджери держави.

Цю тему досліджував тодішній журналіст, а тепер народний депутат і член колегії МВС, Мустафа Наєм. З того часу масштаби видачі відомчих відзнак “вогнепальна зброя” збільшилися в рази і за деякими оцінками складають десятки тисяч одиниць КНЗ.

Який же був наш шок, коли МВС (як орган, що забезпечує видачу дозволів на зброю, зокрема, і нагородну) повідомило нам, що вони НЕ ВЕДУТЬ ОБЛІК ВЛАСНИКІВ нагородної зброї.

МВС не веде облік власників нагородної зброї
МВС не веде облік власників нагородної зброї

Додати нема чого.

Можливо Мустафа Наєм знову зацікавиться цією темою, бо виникає ситуація, що підробний дозвіл на нагородну зброю забезпечить його власнику індульгенцію від того ж МВС.

Оновлено 30.11.2015:

Ми були дуже здивовані відповіддю МВС, але відповідь міністра Авакова на депутатське звернення Ігора Луценка не залишає сумнівів – МВС не веде облік осіб, нагороджених відзнакою МВС “вогнепальна зброя”.

Відповідь міністра Авакова А.Б. депутату Луценку І.В.
Відповідь міністра Авакова А.Б. депутату Луценку І.В.

Автор: Віталій Коломієць
Адвокатське об’єднання «Ореховський та Коломієць»