Публікації

“Головна тема”: звідки в українців нелегальна зброя і що про це думають в МВС

27 Листопада 2017

За оцінками міжнародних експертів, на сьогодні в українців на руках близько п’яти мільйонів одиниць нелегальної зброї – і це не рахуючи гранати і вибухівку.

Бойовий пістолет за кілька тисяч гривень чи граната за кілька сотень – такі ціни заявляють торгівці нелегальною зброєю в Україні на своїх сайтах.

26 листопада у проекті “Головна тема” з Оленою Кот на каналі “Україна” говорили про безпеку громадян і обіг нелегальної зброї в нашій країні.

Журналісти “Головної теми” провели власне розслідування, під час якого з’ясували, що сьогодні стати власником незареєстрованої зброї може стати майже кожен бажаючий українець.

Інтернет пропонує безліч сайтів, де легко можна замовити зброю на будь-який смак. Так, наприклад, автомат Калашникова можна купити на чорному ринку за 7-8 тисяч гривень, а гранати обійдуться приблизно в 400-600 гривень.

Радник міністра внутрішніх справ України Іван Варченко в ефірі програми “Головна тема”, коментуючи продаж нелегальної зброї, зазначив, що “міністерству відомі такі сайти”. “На цих сайтах самі правоохоронці шукають злочинців. Тільки за дев’ять з половиною місяців цього року було вилученоблизько 2,5 тисяч незаконноїзброї”, – повідомив Іван Варченко.

У свою чергу, голова наглядової ради “Української асоціації власників” зброї Георгій Учайкін повідомив, що “за оцінками міжнародної асоціації SmallArmsSurvey, яка працює під егідою ООН, сьогодні на руках українців знаходиться близько 5 000 000 одиниць нелегальної зброї”. “Зазначу, що до цієї цифри не входять гранати, гранатомети та вибухівка”, – наголосив Георгій Учайкін.