Публікації

Георгій Учайкін – українців позбавляють права володіти зброєю, щоб вони були беззахисними

05 Квітня 2013
Георгій Учайкін

Опитування, згідно із яким, 83,9% українців виступають проти надання громадянам права на придбання, зберігання і легальне носіння зброї для особистої безпеки – не більше, як маніпуляції.

Про це «Погляду» сказав Георгій Учайкін, голова наглядової ради ВГО «Українська асоціація власників зброї».

«Насамперед слід, власне, з’ясувати, а хто замовляв такі дослідження? На чиє замовлення ці дослідження проводилися? Чи це особиста ініціатива пана Копатька (засновник Research&Branding Group, яка здійснювала соціологічне дослідження – авт.) чи це замовлення з боку влади?

По-друге, яким чином були сформульовані запитання у тому опитуванні, які у подальшому були вкладені у результати, котрі сьогодні оприлюднювалися.

І останнє, наскільки мені відомо, навіть, згідно із цим опитуванням, нас підтримують 16% населення. Чудово. Давайте не будемо орієнтуватися на відсотки, а порахуємо, що йдеться про приблизно сім з половиною мільйонів наших співгромадян. Такий результат нас тільки тішить. А якщо б запитання були сформульовані так, аби надати суспільству об’єктивну картину, то цифри були б зовсім інші. Не бачу навіть можливості для якихось песимістичних прогнозів», – сказав Георгій Учайкін.

За його словами, ніхто не може позбавити людину права на володіння зброєю.

«Володіння короткоствольною вогнепальною нарізною зброєю надає людині можливість вирішити питання самозахисту миттєво, не очікуючи на реагування спецпідрозділу міліції, який, можливо, прибуде тільки для того, аби зафіксувати, що людину понівечили чи убили. Йдеться про те, що зброя – це такий самий інструмент, як, скажімо, вогнегасник, який має бути в машині чи квартирі, щоби самостійно вирішувати проблему, доки не приїдуть пожежні. Або медична аптечка, яка теж має знаходитися в автомобілі, аби не чекати, доки на трасі до вас під’їде «швидка». Це все речі одного рівня.

Наважилися позбавити українців права володіти зброєю лише комуняки у 17-му році. Тому давайте будемо дорослими людьми і не слухаймо зайвих балачок про те, що українців один одного перестріляють. Прикладом для нас можуть послужити такі країни пострадянського простору, як Молдова, Естонія, Литва, Латвія, де з 1994 року люди володіють короткоствольною вогнепальною нарізною зброєю. Це просто маніпуляції тих, хто зацікавлений утримувати суспільство у стані відчаю та беззахисності», – пояснив свою позицію експерт.

У цій статті: