Публікації

Георгій Учайкін: “У Петра Порошенка є шанс увійти в історію як президент, який повернув народу право на захист власного життя”

28 Травня 2015
Право на захист власного життя

Не надаючи громадянам легальний шлях купівлі зброї, в Україні стимулюється попит на чорному ринку.

Про це заявив голова наглядової ради “Української асоціації власників зброї” Георгій Учайкін.

“Не надаючи нашим громадянам легальний шлях купівлі зброї під наглядом держави після певного навчання, ми фактично підштовхуємо їх на нелегальний ринок, збуджуючи попит на нелегальну зброю”, – зазначив він.

На питання журналістів, чи не вплине легалізація зброї на і без того високий рівень криміналу в Україні, Учайкін відповів: “Сьогодні користуватись зброєю наліво й направо, розмахуючи нею, можуть тільки злочинці або люди, які володіють нелегальною зброєю. 2,5 млн одиниць легальної мисливської зброї і 1,5 млн легальних власників зброї в Україні демонструють просто дивовижну чемність.

Ми не можемо навіть оперувати статистикою – бо її не існує, – яка б свідчила про те, що легальна зброя використовується під час здійснення злочинів. Для цього існує нелегальна”.

З його слів, сьогодні держава має “враховувати вимоги часу і розуміти, що в бажанні людини озброїтись лежить важливий первинний інстинкт самозбереження”.

“Тобто сьогодні українці відчувають багато небезпек. І вони хочуть бути певними того, що зможуть захистити себе, власну родину і не очікувати на час реагування профільного відомства – коли там приїде та міліція”, – додав він.

Заяву Генерального прокурора Віктора Шокіна стосовно легалізації обігу вогнепальної зброї Учайкін вважає політичною і надзвичайно важливою.

“Я вважаю, що заява Генерального прокурора є політичною. Вона надзвичайно важлива, як на мене. Вона свідчить про те, що керівництво країни – безпосередньо Президент України Петро Порошенко впритул наблизився до вирішення цього болючого питання з наданням законодавчого статусу обігу зброї в Україні… І я вірю, що буде ухвалене правильне і мудре рішення з цього приводу”, – наголосив він.

“У Петра Порошенка є шанс увійти в історію як президент, який повернув власному народу право на захист власного життя, життя оточуючих і територіальної цілісності країни. Чисельна спільнота очікує на це рішення вже багато років”, – додав він.