Публікації

Георгій Учайкін: «Князєв завчасно попередив, що поліція не зможе впоратись із злочинністю»

21 Лютого 2017
Георгій Учайкін

Голова Національної поліції Сергій Князєв проявляє бездіяльність на своїй посаді, в той час як в Україні спостерігається різкий сплеск злочинності і зростає статистика смертельних випадків.

Таку думку висловив голова «Української асоціації власників зброї» Георгій Учайкін.

За його словами, Князєв після свого призначення на посаду керівника Нацполіції зробив шокуючий прогноз криміногенної ситуації в країні. “Він на повному серйозі подивився в камеру і сказав: “друзі, ви нічого в 2017 році в плані поліпшення криміногенної ситуації навіть не чекайте”. Тобто нам поліція повідомила: “Як вбивали українців, так і будуть вбивати”, – сказав Учайкін.

“Вони лише виражають особисту точку зору: “Я проти”… Хочу запитати тільки, власником якого нагородного пістолета він є, коли носить його з собою, розуміючи стан речей”, – підкреслив глава Асоціації власників зброї.

За словами Учайкина, в обстановці, що склалася, Верховна Рада має невідкладно прийняти закон про право на збройний захист, однак у цьому випадку силові структури чинять протидію.

“Ми нещодавно обговорювали з колегами ситуацію, скільки нам потрібно законів для того, щоб врегулювати всі ці питання. Не тільки закон про цивільну зброю та боєприпаси. Нам треба щось робити з законом про збройову амністію. Нам потрібно вирівнювати ситуацію з діяльністю приватних охоронних структур. Потрібно туди вносити зміни або взагалі писати нові закони. Так, крок за кроком… десь десять (законів). Роботи не на один рік, якщо все правильно робити, але… це в умовах, коли тобі не просто не заважають, а коли тобі допомагають”, – сказав він.

Учайкін підкреслив, що на тлі погіршення криміногенної ситуації “парламент демонструє повну бездіяльність”, а перші особи силових структурах протидіють розробці необхідних законів.

Нагадаємо, в листопаді 2016 року Кабмін звільнив Хатию Деканоїдзе з посади голови Нацполіції і затвердив на посаді виконуючого обов’язки голови НПУ Вадима Трояна. 25 січня 2017 року стало відомо, що Троян зняв свою кандидатуру з конкурсу. 7 лютого міністр внутрішніх справ Арсен Аваков вніс прем’єр-міністру Володимиру Гройсману кандидатуру Князєва на призначення голови Національної поліції. На наступний день Князєв був призначений на пост глави Нацполіції України.

У цій статті: