Публікації

Георгій Учайкін: “Дещо про законодавчі пріоритети”

07 Липня 2020

Це тільки у мене склалося таке враження, що для Верховної Ради не існує проблем в Україні за винятком ухвалення закону про гральний бізнес?

Запеклі баталії лобістів стали ледь не головною темою новин всіх ЗМІ виштовхуючи з інформаційного простору все більш-менш важливе.

Звідусіль тільки й лунає – законопроєкт буде розглянуто наступного тижня, тисячі правок, запеклі дискусії, прогнози надходжень до бюджету, готелі, казино…

Звісно закон про гральний бізнес потрібен, як і будь-який закон, який регулює бізнес, що потребує детінізації. Правки до нього теж важливі, бо закон має бути якісним, щоб не стати черговим корупційним інструментом в стосунках поміж власниками такого бізнесу та правоохоронними органами, але перепрошую – чи правильно розставлені пріоритети?

Чи є гральний бізнес найбільшою проблемою країни, в якій зруйнована система громадської безпеки, країни, яка захлинається від «чорного» обігу зброї та вже сьомий рік знаходячись у стані війни так і не спромоглася створити дієву, а не паперову систему територіальної оборони?

Зрозуміло, що карантин зруйнував не тільки бізнес-процеси, але і робочий графік Верховної Ради, але менше з тим хочу нагадати шановним народним депутатам, що Україна потребує якнайшвидшого ухвалення Закону про зброю, який очікує фахового доопрацювання у профільному комітеті ВРУ.

Ще на передодні карантину ціла низка організацій звернулася до голови комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності народного депутата України Дениса Монастирського з пропозицією провести під егідою комітету круглий стіл по Закону про зброю із залученням професіоналів галузі.

У своїй відповіді Денис Монастирський зазначив: «Після скасування карантинних заходів в державі, вважаємо за можливе проведення вказаного круглого столу, місце та час проведення якого, буде визначено за згодою зацікавлених сторін».

З огляду на те, що скасовані та залишки ще існуючих карантинних заходів дозволяють Верховній Раді здійснювати свою діяльність майже у штатному режимі ми щиро вважаємо, що треба якомога скоріше визначити місце та час зазначеного круглого столу.

Наголошуємо — ми не пропонуємо зупиняти одні законотворчі процеси на користь іншого, але вважаємо, що вже час визначитися з подальшими кроками по Закону про зброю, адже проблема обігу зброї серед населення потребує саме законодавчого врегулювання.

Тож, шановні народні депутати, було б дуже добре, якби ви не лише скаржились на «незаконний» обіг зброї в Україні, але і долучились до процесу доопрацювання Закону про зброю, який, власне і стане фундаментом в розбудові громадської безпеки та головним інструментом в боротьбі з нелегальною зброєю.

Визначте нарешті для себе пріоритети.

P.S. Якщо ви поділяєте таку точку зору, зробіть репост та «затегайте» бодай одного народного депутата, а краще декількох.

Стати членом УАВЗ