Публікації

Георгій Учайкін: “Депутатам потрібно голосувати за альтернативний законопроєкт 4335-1”

02 Лютого 2021

Депутатам потрібно голосувати за альтернативний законопроєкт “Про цивільну зброю та боєприпаси” 4335-1 , поданий народним депутатом Андрієм Шараськіним, заявив в ефірі каналу “Україна 24” голова Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін.

“Для початку, що потрібно розповісти народним депутатам? Потрібно прислухатися до професіоналів. У цьому випадку я хочу нагадати депутатам, що у Верховній Раді знаходяться два законопроєкти: один основний, який старанно лобіює МВС, а інший підготовлений професіоналами, альтернативний законопроєкт 4335-1. Рекомендації комітету повинні бути на цей час сприйняті як загроза, тому що якщо МВС щось лобіює, це означає, що для суспільства в цьому не буде нічого доброго”, — сказав він.

Учайкін пояснив, чим відрізняється альтернативний законопроєкт від того, який рекомендував до ухвалення профільний комітет.

“Саме альтернативний законопроєкт пропонує забрати монопольне становище у МВС, коли вони одноосібно володіють реєстром власників зброї, роздають кому завгодно нагородну зброю. Законопроєкт пропонує передати функції тримача реєстру Міністерству юстиції, а Нацполіцію і МВС залишити операторами реєстру для того, щоб розірвати цю корупційну складову.

Альтернативний законопроєкт чітко визначає, хто може купувати короткоствольну бойову зброю. Це люди, які мають як мінімум п’ятирічний досвід володіння довгоствольним більш потужним знаряддям і не мають ніяких нарікань з боку правоохоронних органів протягом п’яти років. Також він більше не дозволяє нагороджувати зброєю, й чітко прописані та обговорені всі питання обігу зброї, носіння та застосування, покарання”, — сказав він.

За словами експерта, рекомендації професіоналів вже направлені нардепам.

“Кожен депутат отримав листа від асоціації з роз’ясненнями, чому треба підтримувати саме альтернативний законопроєкт. Кожному ми вислали статистику з використання зареєстрованої зброї в злочинах, розписали все, що відбувається зі злочинністю, яка кількість загиблих щорічно”, — повідомив Учайкін.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що комітет ВРУ з правоохоронної діяльності штовхає корупційну версію Закону про зброю.

Стати членом УАВЗ