Новини

Заява УАВЗ щодо некоректного подання в ЗМІ інформації про електронну петицію «Законодавчо затвердити право громадян України на захист»

24 Вересня 2015

Сьогодні, 24 вересня, після оприлюднення на сайті президента України офіційної відповіді на першу електронну петицію, що зібрала необхідні для розгляду 25 тисяч підписів, деякі ЗМІ надали некоректну інформацію щодо її змісту та суті.

Тому Українська асоціація власників зброї (УАВЗ) вимушена відреагувати на надання громадянам недостовірної чи частково достовірної інформації.

УАВЗ нагадує, що наполегливо й цілеспрямовано проводить роботу за для того, щоб законодавчо затвердити право громадян України на захист. Таку саму назву мала й електронна петиція: «Законодавчо затвердити право громадян України на захист», зі змістом якої та із відповіддю президента може ознайомитися кожен бажаючий.

В петиції запропоновано законодавчо врегулювати права громадян України на захист свого життя і здоров’я, житла та власності, життя і здоров’я інших людей, конституційних прав і свобод у разі узурпації влади, посягань на конституційний лад, суверенітет та територіальну цілісність України шляхом внесення відповідних змін та доповнень до статті 27 Конституції України.

Одночасно із прийняттям змін до Основного Закону пропонується піднести рівень правових засад, що унормовують право громадян України на володіння, придбання та використання зброї з відомчих наказів до Закону України. Для цього був підготовлений та внесений на розгляд Верховної Ради України ще 10 грудня 2014 року законопроект «Про цивільну зброю і боєприпаси» №1135-1.

Ні в петиції, ні в законопроекті жодним чином не йдеться про «вільний продаж зброї», «вільний обіг зброї», «вільне та відкрите носіння зброї», «легалізацію будь-якої зброї» тощо.

Звертаємося до представників всіх ЗМІ з проханням дотримуватися журналістської етики та надавати своїй аудиторії правдиву та достовірну інформацію.

На всі питання, пов’язані із змістом петиції, УАВЗ готова надати інформацію всім зацікавленим у цьому представникам ЗМІ.

Голова наглядової ради УАВЗ
Георгій Учайкін

У цій статті: