Новини

Заява УАВЗ щодо ініціативи Президента Порошенка вилучати легальну зброю під час воєнного стану

05 Квітня 2015

Ми не любимо гучних заяв, бо, на нашу думку, саме власникам зброї має бути притаманна стриманість і ввічливість, навіть у висловлюваннях. Але іноді треба зазначати свою позицію.

Отже, коли наприкінці робочого тижня вітчизняні ЗМІ повідомили про подання Президентом Порошенко “Проекту Закону про правовий режим воєнного стану” №2541, вони навмисно чи випадково не згадали, що в цьому проекті є декілька пунктів, які стосуються власників зброї. А саме:

Стаття 8. Заходи правового режиму воєнного стану

1. В Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан, військове командування разом із військовими адміністраціями (у разі їх утворення) можуть самостійно або із залученням органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати в межах тимчасових обмежень конституційних прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб, передбачених указом Президента України про введення воєнного стану, такі заходи правового режиму воєнного стану:

***

13) забороняти торгівлю зброєю, сильнодійними хімічними і отруйними речовинами, а також алкогольними напоями та речовинами, виробленими на спиртовій основі;

***

15) вилучати у громадян вогнепальну зброю та боєприпаси, холодну зброю, а у підприємств, установ і організацій також навчальну та бойову техніку, вибухові, радіоактивні речовини і матеріали, сильнодійні хімічні та отруйні речовини;

Розуміючи, що документ підготовлений не особисто Порошенко, а групою авторів та радників, спробуємо проаналізувати логіку авторів законопроекту, точніше її відсутність.

Перше – замість того, щоб зруйнувати монопольну змову щодо цін на зброю і боєприпаси та надати можливість власникам зброї купувати її за притомними цінами, автори розглядають можливість заборони продажу легальної зброї взагалі.

Друге – замість того, щоб терміново ухвалити запропонований нами Закон про цивільну зброю і боєприпаси, який стане наріжним каменем у побудові системи внутрішньої та зовнішньої безпеки та залучати легальних власників зброї до побудови системи територіальної оборони, пропонується вилучати у громадян вогнепальну зброю та боєприпаси під час воєнного стану.

В світлі останніх хоплофобських заяв Президента Порошенка, складається таке враження, що річний досвід нічому не навчив ані Президента, ані його команду.

Про всяк випадок спитаємо – чи передбачали автори законопроекту вилучення нагородної зброї у всіх тих, кому вона була продана та дарована?

Не бачимо сенсу, розповідати широкому загалу про всі помилки влади, які вона робить, зволікаючи з наданням законодавчого статусу обігу зброї в Україні, проте хочемо нагадати, що саме через цю злочинну бездіяльність зростає попит на нелегальну зброю, який, відповідним чином, породжує пропозицію.

Про стан речей в системі територіальної оборони годі й казати.

Звертаємось до депутатів Верховної Ради України, особливо до співавторів Проекту закону про цивільну зброю і боєприпаси, з проханням надати гідну відсіч цій ганебній ініціативі.

І наостанок, просимо зрозуміти нас правильно, але думка американських власників зброї на подібні ініціативи виглядає таким чином: спробуєте вилучити нашу зброю – віддамо спочатку наші кулі.

А думку українських власників зброї автори законопроекту обов’язково дізнаються. Потім. Якщо захочуть. Звісно, якщо наважаться.

Голова наглядової ради УАВЗ

Георгій Учайкін

У цій статті: