Новини

Рамковий законопроєкт 1222-1 “Про обіг зброї” – корупція в рамочку!

30 Жовтня 2019

На даний час до Верховної Ради України подано законопроєкт від 20.09.2019 року №1222-1 “Про обіг зброї”, вивчення якого викликають серйозні занепокоєння щодо можливих корупційних ризиків, на які варто звернути увагу громадськості та депутатів.

Саме тому я офіційно відправив свої зауваження в Комітет антикорупційної політики Верховної Ради України та роблю цю публікацію на сайті УАВЗ.

На мій погляд, законопроєкт 1222-1 фактично описує існуючий нині стан, пронизаний корупцією “дозвільної системи” МВС (акцент на бюрократії і невизначеності дозвільних процедур, а не навчанні/підготовці власника та надійному і прозорому обліку самої зброї, відсутність обмежень щодо нагородження вогнепальною зброєю цивільних осіб, збереження існуючих дискреційних та невизначених повноважень інспекторів дозвільної системи щодо надання дозволів, їх анулювання тощо).

Червоною лінією по законопроєкту 1222-1 проходить суцільна відсутність правової визначеності в регулюванні процедур (надмірна свобода в підзаконному нормотворенні, перехресне регулювання через закон і підзаконні акти тощо).

Тезово корупційні ризики в законопроєкті 1222-1 виглядають так:

  • Відсутність правової визначеності в регулюванні процедур (надмірна свобода в підзаконному нормотворенні, перехресне регулювання через закон і підзаконні акти тощо);
  • Не визначені чіткі строки та умови прийняття рішень чи вчинення дій;
  • Відсутність процедур захисту та оскарження протиправних рішень, дій чи бездіяльності посадових осіб;
  • Відсутність контролю за уповноваженим органом;
  • Визначення монопольних повноважень для одного органу.

Для зручності розгляду, додаю скан листа та додаток с зауваженнями, структурованими в таблицю.

Скан листа
Скан листа
Скан листа
Скан листа
Скан листа
Скан листа

 Автор: Веніамін Тимошенко

У цій статті: