Публікації

Якщо порівняти регулювання обігу зброї з деревом

20 Серпня 2018

Щоб просто зрозуміти на чому тримається нинішнє тоталітарне регулювання обігу зброї, його слід порівняти з деревом, в якому:

1. Стовбур – це Закон УРСР “Про власність”, який до 2007 року регулював питання власності до прийняття Цивільного кодексу України і передбачав, що підзаконними актами може бути встановлено спеціальний порядок набуття права власності громадянами на окремі види майна;

2. Одна з гілок – це Постанова Верховної Ради “Про право власності на окремі види майна” 1992 року, прийнята на основі статей 13, 28 і 45 Закону “Про власність”, яка встановлює заборону мати у власності зброю, крім мисливської і спортивної, на підставі дозволу органу внутрішніх справ;

3. Віття з листям – це Інструкція про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї … затверджена Наказом МВС № 622 від 21.08.1998.

У 2007 році стовбур нашого умовного дерева було спиляно. Бо Закон УРСР “Про власність” втратив чинність, у зв’язку з прийняттям Цивільного кодексу України, який заклав основи набуття і здійснення права власності відповідно до Конституції України.

Нагадаємо, згідно статті 92 Конституції України правовий режим власності встановлюється виключно Законами.

Натомість, до цього часу питання набуття у власність і володіння зброї регулюється в неконституційний спосіб, підзаконними актами, прийнятими на підставі нині нечинного Закону.

На жаль, окремі судді та правоохоронці продовжують вдавати ніби гілка та листя давно спиляного дерева все ще живі.

Автор: Микола Ореховський
Адвокатське об’єднання «Ореховський та Коломієць»