Новини

Відкрите звернення до Президента України Володимира Зеленського щодо Другої Петиції власників зброї

28 Серпня 2019

Шановний пане Президенте!

Друга Петиція власників зброї набрала необхідну кількість голосів, і ми чекаємо на Вашу відповідь.

Жодна людина в світі не може досконало знатися на всіх питаннях. А правове регулювання обігу зброї ― сфера відносин, що потребує спеціальних знань.

Ми хочемо, щоб Ви прочитали це звернення до того, як Вам почнуть щось радити всім добре відомі ‟хлопці в погонах‟. Саме вони роками гальмували питання правового врегулювання обігу цивільної зброї і практичного втілення українцями природного права захищати своє життя і здоров’я, життя і здоров’я інших людей від протиправних посягань. Ці ‟радники‟ роками розповсюджували безпідставні міфи та культивували в суспільстві фобії щодо цивільної зброї.

Марно очікувати добрих ‟порад‟ від тих, хто по вуха загруз в оборудках з нагородною зброєю та поставив на потік продаж дозволів; від тих, хто побудував монополію на ринку охоронних послуг; від тих, чиї комерційні структури зрослися з правоохоронним відомством та отримують надприбутки зі схем продажу зброї.

Саме тому, маємо повідомити Вам наступне:

  1. Українське суспільство більше не сприйме відповідей на кшталт: „не на часі‟, „всі один одного перестріляємо‟ або „суспільство не готове, бо не той менталітет‟. Будь-що з цього буде однозначно сприйнято, як неповага до свого народу, який п’ятий рік поспіль проливає свою кров зі зброєю в руках за свою країну!
  2. Проєкт закону «Про зброю», створений фахівцями галузі і представниками академічної спільноти, вже готовий! Вперше в історії незалежної України його розроблено громадянами — для громадян, а не “міліцейськими” чиновниками для обслуговування своїх власних потреб.

Проєкт готувався відповідно до конституційних і міжнародних норм та досвіду, з урахуванням рекомендацій Європейського союзу та зауважень Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України. Неприпустимо, щоб при розгляді цього питання багаторічний власний та міжнародний досвід було проігноровано!

Пане Президенте!

Повторна підтримка Петиції власників зброї на тлі, вочевидь, тотальної зневіри до самого інституту звернень до Президента, без перебільшення — величезний кредит довіри Вам особисто.

Сьогодні цілковито у Ваших силах не дати знову поховати вирішення цього надважливого для країни питання на роки, як це сталося за час роботи Ваших попередників.

Для цього Ви маєте все:

  • програмну підтримку цього питання Вашою партією — найбільшою фракцією нової ВРУ;
  • однозначний запит суспільства на ці зміни;
  • готовий законопроєкт.

Закликаємо Вас скористатися історичним моментом і дати Україні шанс стати справжньою Республікою, де люди шанують закон і самі стануть гарантами безпеки і спокою у власній країні.

Громадянам необхідне Право, а державі — Закон!