Новини

Нова петиція – старі відповіді. У Зеленського не знайшлось фахівців для ґрунтовної відповіді власникам зброї

05 Вересня 2019

Шановний пане Президенте!

Уважно ознайомившись з Вашою відповіддю на петицію «Навести порядок з обігом зброї, а порядок – це Закон», мусимо прикро констатувати, що обґрунтованої відповіді так і не отримали. Натомість побачили маніпуляції.

Так, згадується про якусь «легалізацію», про яку жодним чином не йшлося в тексті Петиції. Тож вважаємо за необхідне розібратися з кожною з ключових тез Вашої відповіді.

Нова петиція - старі відповіді. У Зеленського нема фахівців для грунтованої відповіді власникам зброї

Нова петиція – старі відповіді. У Зеленського нема фахівців для грунтованої відповіді власникам зброї

1. Відповідно до ст.ст. 8, 19, 23, 68 Конституції України громадяни мають право робити все, що прямо не обмежено законами, саме тому, де-юре обіг зброї в Україні вільний, тобто не обмежений законом.

Відповідно, коли Ви кажете, що “легалізація обігу в державі зброї вбачається передчасною, а тому не може бути підтримана” – Ви підтримуєте саме вільний, нерегульований законом обіг зброї, і таким чином виступаєте за подальше функціонування чорного ринку та обігу зброї в Україні, який чи не найбільший в Європі.

2. Зважаючи на “тривале проведення Російською Федерацією воєнної агресивної політики щодо України” та прогнози, що постійно лунають з вуст держпосадовців про можливу майбутню повномасштабну збройну агресію, найкращим рішенням було б негайне навчання та підготовка всієї країни до можливого широкомасштабного конфлікту.

Країні потрібна стратегія і поведінка не країни-жертви, а країни, яка прагне захищатись і перемогти. Згадайте врешті-решт власну заяву, що Україна має стати Ізраїлем в обороні.

Навіть, якщо такої ескалації не відбудеться, Україні потрібна абсолютно нова якість суспільства і його готовність до будь-якого розвитку подій у світі, який не такий вже й дружній до України та її суверенних інтересів.

3. “Фахове вивчення ситуації у цій сфері” – ця теза потребує окремої уваги.

Публічна заява нового Генерального прокурора Р. Рябошапки, який є представником Вашої команди, про те, що правоохоронна система України перетворилася на організоване злочинне угрупування та офіційна статистика щодо кількості умисних вбивств, насильницьких злочинів та рівня корупції, що вчиняються правоохоронцями свідчить про те, що державні органи правопорядку, які мали б займатися питанням “громадського порядку та публічної безпеки”, великою мірою займаються злочинною діяльністю.

Фактично, правоохоронні органи є бенефіціарами і вигодонабувачами бізнесу, який існує завдяки відсутності правового регулювання обігу цивільної зброї

4. Кращий “досвід іноземних держав” – це досвід країн членів НАТО, що мають спільний кордон з РФ. Такі країни як Норвегія, Фінляндія, країни Балтії гарантують своїм громадянам право збройного захисту себе та своєї країни.

5. Ваше “передчасно” – це кліше, яке використовують останні 10 років представники МВС у формулюванні “не на часі”.

Вважаємо також, що Вам, як людині з юридичною освітою має бути добре відомо, що у правовій державі неприпустиме покарання за порушення закону, якого не існує. Проте в Україні, яка залишилась єдиною країною Європи, що не має закону про зброю, лише за останні десять років за порушення неіснуючого закону, притягнуто до кримінальної відповідальності понад 52 тисячі громадян.

Натомість, майже така сама кількість – понад 50 тисяч осіб, отримали скандальну “нагородну зброю”, на яку левова частина нагороджених не мали жодного права, ані морального, ані юридичного.

Це встановлює не тільки ганебну нерівність між простим українцем і тими, хто наближений до корумпованої влади, але й нівелює цінність нагороди іменем народу України за досягнення перед державою, яка фактично стала предметом продажу.

Хочемо також зазначити, що Ваша відповідь неприємно дисонує з пунктом у передвиборчій програмі Вашої партії Слуга Народу: «… Законодавчо врегулюємо право володіння зброєю …».

Підсумовуючи все вищенаведене дозволимо собі припустити, що фахівці, яким Ви доручили підготувати відповідь на нашу петицію, її навіть не прочитали, або навмисно зробили її такою, щоб дискредитувати Вас особисто.

Неприпустимо так безвідповідально ставитись до життя і здоров’я своїх громадян і до продемонстрованого ними запиту на народовладдя.

Закликаємо Вас терміново розпочати спільну фахову роботу з реформування найважливішої галузі суспільних відносин, яка надасть Україні шанс стати правовою, сильною та незалежною державою.