Новини

Верховний суд визнав протиправним нескасування державної реєстрації Наказу 622

26 Березня 2019

Верховний суд поставив крапку в довготривалому спорі  УАВЗ з Мінюстом, частково задовольнивши касаційну скаргу та визнавши протиправною бездіяльність Мінюсту, яка полягає в нескасуванні державної реєстрації Наказу МВС № 622.

Нагадаємо, що УАВЗ ще в 2015 та на початку 2016 року звернулося до Мінюсту, щоб те, або зобов’язало МВС скасувати Наказ 622, або скасувало його державну реєстрацію самостійно.

Протягом 2016-2017 тривав судовий розгляд в першій інстанції і суд врешті погодився, що Наказ 622 суперечить Конституції та Цивільному кодексу, але відмовився задовольняти позов, бо вважав, що це призведе до колапсу.

Крім цього, суд рекомендував спочатку добиватися ухвалення закону про зброю, а потім вже скасовувати Наказ 622.

Тобто питання стояло лише щодо наявності політичної волі і сміливості суду першої чи апеляційної інстанції визнати принцип fiat justitia et pereat mundus.

Здається, що така сміливість виявилася в колегії суддів Верховного суду під головуванням Гімона М.М., суддів Бучик А.Ю., Мороз Л.Л.

Чекаємо на повний текст постанови.

Нагадаємо, що саме ця колегія судів Верховного суду прийняла дуже важливе рішення для утвердження верховенства права, де категорично ствердила, що “інструкція  – не закон”, а термін “закон” не має розширеного тлумачення.

Текст касаційної скарги тут.

Відео засідання тут.