Публікації

В Кабміні теж підтвердили нечинність дозвільної системи

06 Березня 2017

Раніше Національна поліція підтверджувала, що дозвільна система МВС не відповідає законодавству, тому НП готує відповідну нормативну базу щодо приведення цієї системи у відповідність.

А тим часом, ми отримали ще більш шокуючу відповідь на наш адвокатський запит.

В межах ініціативи з юридичної боротьби за рівне право на збройний захист було ініційовано позов про визнання незаконною Постанови КМУ №576 “Про затвердження положення про дозвільну систему” – один з ключових документів, яким обмежуються права на придбання засобів самозахисту та встановлюють певні обов’язки для громадян. Ця Постанова суперечить ст. 92 Конституції та, щонайменше, трьом законам.

Разом з цим держава визнає ситуації, коли нормативно-правові акти є нечинними в силу норм Конституції і не можуть створювати жодних правових наслідків.

Так, згідно ст.  57 Конституції:

Кожному гарантується право знати свої права і обов’язки. Закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов’язки громадян, мають бути доведені до відома населення у порядку, встановленому законом. Закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов’язки громадян, не доведені до відома населення у порядку, встановленому законом, є нечинними.

Так от, Постанова КМУ “Про затвердження положення про Дозвільну систему” не те, що не доводилася до відома населення у порядку встановленому законом, вона взагалі не друкувалася 🙂

Запит щодо публікації Постанови КМУ 576
Запит щодо публікації Постанови КМУ 576

КМУ відповів, що інформації про те, де ж друкувалася Постанова КМУ №576, в них немає. На друге питання: “Як взагалі було доведено до відома громадян ця постанова?”, КМУ взагалі образився і вирішив не відповідати пославшись на недійсну причину відмови.

Постанова КМУ 576 не друкувалася
Постанова КМУ 576 не друкувалася

Ось так і живемо. Мало того, що обмежують наші права та встановлюють обов’язки для нас нечинним нормативно-правовим актом, так ще все це відбувається за наш рахунок. Бо лише в 2016 році на дозвільну систему з бюджету потрачено майже 70 млн. грн.

бюджет дозвільної системи
Бюджет дозвільної системи

За 20 років з 1996 року відповідно близько одного мільярда грн.

Всі документи будуть долучені до судової справи.

P.S. Дякуємо всім за підтримку ініціативи боротьби за право на збройний захист і рівного права на володіння зброєю.

Автор: Віталій Коломієць
Адвокатське об’єднання «Ореховський та Коломієць»