Новини

Увага, розкрита таємниця дозволу на придбання зброї (Відео)

15 Листопада 2016

Як відомо, в Україні зберігається такий радянський пережиток як дозвіл на придбання зброї (відома як “зельонка”). При чому це інший дозвіл, ніж дозвіл на носіння і зберігання зброї.

Багато хто, як з продавців так і покупців зброї, не розуміють управлінської функції такого документу. Але суто формально для того, щоб просто оглянути зброю в магазині, необхідно продавцю пред’явити дозвіл на придбання (якщо потенційний покупець ще не є власником зброї).

У 2015 році під новий Закон “Про ліцензування видів господарської діяльності” була ухвалена Постанова КМУ №1000 “Про ліцензійні умови на торгівлю зброєю”, але в ці умови перенесли старі ліцензійні правила з Наказу МВС №53/213.

Так, КМУ чомусь вирішив, що разом з продавцем зброї необхідно також “ліцензувати” покупців, тому і прописали пункти, що для огляду і придбання зброї попередньо необхідно мати дозвіл МВС на придбання.

Тож на початку 2016 року в межах спільної ініціативи з юридичної боротьби за рівне право на збройний захист, було подано позов до КМУ щодо скасування пунктів Постанови №1000 про дозволи на придбання.

На жаль, через колапс окружного адміністративного суду м. Києва, лише вчора відбулося останнє засідання у цій справі, і суд перейшов в письмове провадження.

Судом досліджувалися аргументи КМУ, чому ж необхідно мати дозвіл на придбання для огляду зброї в магазині. Позиція КМУ нас відверто шокувала.

Виявляється покупець повинен мати дозвіл на придбання, щоб виключити випадки, коли людина прийде подивиться на зброю, але купувати не буде, натомість вдома виготовить таку саму зброю. Така ситуація може впливати на національну безпеку і громадський порядок.

Тобто, тепер мало того, що “понапиваються-постріляються” – ще й “понадивляються-понавиробляють”!

Автор: Віталій Коломієць
Адвокатське об’єднання «Ореховський та Коломієць»