Українцям потрібна нарізна зброя, а не травматична
29 Січня 2013Прийняття законопроекту про вільний продаж в Україні травматичної зброї не вирішить проблему безпеки громадян і призведе до непередбачуваних наслідків.
Таку думку на прес-конференції висловив голова наглядової ради Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін.
Експерт навів приклад Росії, де після прийняття аналогічного закону «тепер не знають, як позбутися травматичної зброї, тому що стріляють скрізь». Як вважає Учайкін, така ситуація викликана тим, що гумові кулі після пострілу неможливо ідентифікувати і як наслідок контролювати.
«Щодня в Україні когось вбивають з травматичної зброї… Сама назва «нелетальна зброя» вводить людей в оману і люди не сприймають цю зброю серйозно. Однак при недотриманні дистанції стрільби, все може закінчитися летальним результатом. Якщо гумова куля потрапить в око з дистанції менше трьох метрів, людина буде вбита, якщо куля потрапить в скроню – людина буде вбита, гумова куля може пробити джинси і травмувати артерію, і наслідки будуть такі ж», – заявив Учайкін.
За його словами, наразі на руках у громадян України перебуває від 250 до 300 тис. одиниць легальної травматичної зброї та понад 500 тис. одиниць саморобних травматичних пістолетів. Також, за словами експерта, в Україні близько 1 млн. одиниць мисливської, в тому числі й нарізної зброї. Тільки прийняття закону про обіг вогнепальної зброї, який дозволить громадянам мати короткоствольну нарізну зброю і право на її приховане носіння, як вважає Учайкін, дозволить українцям реалізувати своє конституційне право на захист життя і здоров´я.
«Щороку в Україні від рук злочинців гине від 7 до 8 тисяч громадян. Ще є величезна кількість людей, які гинуть від наслідків важких травм, отриманих під час нападів», – зазначив експерт. Таким чином, як вважає Учайкін, люди змушені захищатися за допомогою тієї зброї, яка у них є, а це в основному мисливські рушниці, вижити після поранення з якої практично неможливо. «Водночас у пораненого з пістолета залишається 80% шансів на виживання», – зазначив експерт.
Учайкин закликав рівнятися на країни Прибалтики та Молдову, де громадянам вже давно дозволено володіти короткоствольною зброєю, внаслідок чого вулична злочинність в цих країнах впала в рази. «З 93-го року громадяни Молдови отримали право володіти зброєю, і будьте впевнені вночі в Кишиневі гуляти безпечніше, ніж на Хрещатику в Києві», – зазначив експерт.
При цьому він запевнив, що вже протягом нинішнього року в парламент потрапить законопроект про легалізацію пістолетів, проте відмовився уточнити, хто його розробляє та хто його лобіюватиме.
Нагадаємо, після вбивства трьох охоронців в київському супермаркеті «Караван» в Україні повернулися до обговорення законопроекту народного депутата від Партії регіонів VI скликання Василя Грицака про вільний продаж травматичної зброї.
Нещодавно міністр юстиції Олександр Лавринович заявив, що кожний дієздатний громадянин України має право на володіння травматичною, але в жодному разі не бойовою, зброєю.
Водночас, цю ідею розкритикував прем´єр-міністр Микола Азаров. «Світовий досвід показує, що наявність зброї у громадян і у цивільного населення не підвищує ступень громадської безпеки, а навпаки створює дуже серйозну загрозу», – заявив прем´єр.