Новини

УАВЗ підтримає Івана Мартинюка (“голосіївського стрільця”)

30 Липня 2021

8 липня 2021 року МВС розповсюдило інформацію про те, що 37-річний чоловік буцімто відкрив вогонь з рушниці по поліцейських, які приїхали на виклик через нібито побутовий конфлікт в одну з квартир на Голосіївському проспекті.
Один з правоохоронців отримав поранення та був доправлений в лікарню, також постраждали двоє цивільних.


Після затримання чоловіку повідомили про підозру, а Київська міська прокуратура  кваліфікувала дії підозрюваного, як замах на вбивство працівника правоохоронного органу у зв’язку з виконанням цим працівником службових обов’язків та замах на вбивство двох осіб (ст. 348 КК України, ч. 2 ст. 15, п. 1. ч. 2 ст. 115 КК України).

9 липня Голосіївський суд міста Києва взяв під варту до 5 вересня так званого «голосіївського стрільця» Івана Мартинюка.

Проте, вже цього дня, телеканал ICTV продемонстрував в етері програми “Надзвичайні новини” запис з нагрудної камери одного з приватних охоронців про справжній розвиток подій та участь поліцейських у незаконних діях.


Адвокати Української асоціації власників зброї проаналізувавши обставини справи, побачили в діянні  Івана Мартинюка ознаки необхідної оборони, а в діях працівників поліції та інших фігурантів – ознаки протиправного посягання.

“Це далеко не перший випадок, коли спір про право власності на квартиру та виселення мешканців намагаються вирішити у силовий спосіб, оминаючи законну процедуру. Нагадаю, що для виселення людей з житла потрібне судове рішення, яке виконується в порядку Закону Про виконавче провадження. Та доки людина проживає у помешканні і немає рішення суду про її виселення, то вона не позбавлена права захищатися від насильницького проникнення у її житло. Виглядає, що Іван Мартинюк опинився саме в таких обставинах.”: –  заявив керуючий партнер Адвокатського об’єднання “Ореховський і Коломієць” Микола Ореховський.

Якщо Івана Мартинюка покарають, то це буде прикладом, що можна застосовувати насильство і порушувати закон щоб виселяти людей із їх житла. 

Тож відсьогодні УАВЗ буде підтримувати  Івана Мартинюка, а наші адвокати долучаються до справи.

Запрошуємо небайдужих громадян підтримати Івана Мартинюка та наше спільне право на захист під час розгляду апеляційної скарги на зміну запобіжного заходу, який відбудеться 28 липня о 12:45 у Київському апеляційному суді – місто Київ, вулиця Солом’янська, 2-А.

Стати членом УАВЗ