Новини

УАВЗ ініціює притягнення до відповідальності посадовців МВС за приховування інформації про нагородну зброю

30 Травня 2016

Допоки тривають судові епопеї з доступом до реєстру нагородної зброї, ми вирішили не гаяти час і піти обхідним шляхом, скориставшись щілинами, які лишили реформатори МВС.

Відомо, що в Україні існує (!) стаття за ненадання або протиправне засекречування публічної інформації, за якою навіть передбачене покарання у вигляді штрафу на посадових осіб від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Протоколи на посадовців вже більше двох років замість прокуратури складає уповноважена особа секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини.

Раніше нам приходили відмови, бо секретаріат уповноваженого посилався на ст. 15 Кодексу про адміністративні правопорушення, за якою працівники МВС не підлягали адміністративній відповідальності.

Проте, якось так сталося, що в ст. 15 КУпАП “працівників МВС” замінили на “поліцейських”. Тож ми негайно відправили запити і в МВС, і Нацполіцію.

При чому Нацполіція відповіла, що вони не є розпорядниками інформації про нагородну зброю. Отже – тільки МВС.

Нацполіція переводить стрілки на МВС в питанні нагородної зброї

МВС, як і передбачалось, відповіді не надало.

Але ми все ж таки відповідь отримаємо або доб’ємося притягнення до відповідальності конкретного чиновника, на якого переводять стрілки.

Сьогодні зробили невеликий перфоманс з поданням заяви до уповноваженого  ВРУ з права людини, щоб випадково “документи не загубилися”, бо є всього 3 місяці на притягнення винних до відповідальності.

Заява про притягнення посадовців МВС до адмінвідповідальності
Продовження заяви про притягнення посадовців МВС до адмінвідповідальності

P.S. Всі юридичні документи та їх супровід в судах здійснюються завдяки фундаторам ініціативи з юридичної боротьби за право на самозахист та права власності на зброю.

Дякуємо за підтримку!

Автор: Віталій Коломієць
Адвокатське об’єднання «Ореховський та Коломієць»